1.B HVL : Bellevue prvak, Opatijci treći

Liburnija.net: Seniori i treneri VK Opatija

Bez oba Bukića, Marcelića, Gagulića i ostalih prvotimaca zagrebačke Mladosti gosti su od početka bili osuđeni na poraz međutim usprkos tome uspjeli su donekle namučiti uspavane domaćine koji nisu ušli u utakmicu na najbolji način, vjerojatno osjećajući da sama pobjeda ipak neće biti dovoljna za konačni trijumf.

Volosko – Pobjedom u utakmici posljednjeg 14. kola protiv ekipe Zagreba, Opatijci su završili ovogodišnje prvenstvo 1.B HVL na trećoj poziciji, bod iza prvaka Bellevuea i drugoplasiranog Galeba MR.

Iako su svoj dio posla završili već u petak navečer, opatijski vaterpolisti nisu dočekali kikseve svojih suparnika koji su rutinirano slavili na gostovanjima u Sisku i Splitu , te ih na taj način pretekli za jedan bod u konačnom poretku.

Ekipa Zagreba ukazala se na riječkom bazenu Kantrida u potpuno izmijenjenom sastavu od onog koji je u prvom dijelu na svom plivalištu pobijedio Opatijce 13 : 10 , čime im je , na kraju se pokazalo uzeo odlučujuće bodove za naslov prvaka.

Prvi zgoditak na utakmici postigao je Turina sa igračem više, ali je vodstvo domaćih već u sljedećem napadu poništio udarcem iz daljine Lipar.Opatijci zatim postižu tri pogotka u nizu za kako će se kasnije pokazati odlučujuću prednost a do kraja prvog dijela Jambrović još uspijeva smanjiti rezultat na 4 : 2.

Druga četvrtina igra se gol za gol pa tako nakon što Čurić snižava prednost Opatijaca na 4 : 3 pogađaju redom Martinčić sa igračem više i Peroš dva puta iz peteraca za Opatijce dok je Jureša također dvostruki strijelac za Zagreb.

U trećoj četvrtini Opatijci uspijevaju očuvati svoju mrežu netaknutom pa golovima Rakovca i Vedrana Deželjina odlaze na nedostižnih +4, razliku koju zadržavaju i u posljednjih osam minuta.