1.B HVL : Još jedna uvjerljiva pobjeda opatijskih vaterpolista

Nino Mudražija

Do kraja te četvrtine Opatijci sa još dva gola Strižića te po jednim Rakovca i Pavlovića dolaze do prednosti od 13 : 1 nakon čega dopuštaju gostima da preko Sušnja i Jureše ipak malo poprave opći utisak.

Rijeka – Opatijski vaterpolisti nastavljaju u istom ritmu pobjeđivati svoje suparnike pa su tako sinoć na bazenima Kantrida bez većih problema savladali momčad rovinjskog Delfina rezultatom 17 : 4.

Već nakon prvih osam minuta bio je poznat pobjednik susreta jer su Opatijci preko Strižića, Cara, Rakovca i Sanjina Deželjina poveli sa čistih 5 : 0.Odličnom ekipnom obranom igrači trenera Kancijanića udaljili su od gola gostujuće igrače, posebno njihovog najjačeg aduta Samira Baraća koji je nesvojstveno za njega utakmicu završio bez postignutog gola.S druge strane brzim uplivavanjima i kontranapadima lako su punili mrežu nemoćnog vratara Serga koji se u prvoj četvrtini istakao sa nekoliko dobrih intervencija.

tablica_vk_opatija_4_kolo_2014

U drugoj četvrtini proradila je i realizacija sa igračem više pa su gosti ponovno morali četiri puta posezati za loptom u mrežu a rezultat na poluvremenu glasio je visokih 9 : 0.Početkom trećeg perioda igre, nakon pogotka Pavlovića sa dva metra za okruglih deset razlike, Delfini postižu svoj prvi gol poslije gotovo 17 minuta igre a strijelac je još jedan Opatijac, ali u redovima gostiju, Marko Blažić.

U zadnjih osam minuta ista priča u bazenu koju šest sekundi prije kraja, svojim četvrtim pogotkom, zaključuje Dario Rakovac. Osim uobičajeno efikasnih Strižića, Rakovca i Sanjina Deželjina vrijedi istaći i debi Mateja Blažića u seniorskoj kapici.

U sljedećem kolu Opatijci gostuju u Sisku kod Siscie.