1.B HVL : Makarani spretniji u derbiju

U utakmici sa velikim brojem pogodaka, u kojoj vratari nisu imali svoj dan, Opatijci su vodili skoro do kraja druge četvrtine i u tom periodu imali priliku odlijepiti se od svog suparnika na više od dva pogotka prednosti.
Makarska – Vaterpolisti Opatije prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede, porazom 13 : 12 u derbiju prvenstva protiv makarskog Galeba MR, čime su tri kola prije kraja vodeću poziciju prepustili svojem domaćinu.
U utakmici sa velikim brojem pogodaka, u kojoj vratari nisu imali svoj dan, Opatijci su vodili skoro do kraja druge četvrtine i u tom periodu imali priliku odlijepiti se od svog suparnika na više od dva pogotka prednosti. Međutim, uporni domaćini uspjeli su sa nekoliko dalekometnih udaraca preokrenuti rezultat do kraja drugog dijela i u nastavku utakmice stalno voditi golom prednosti kojeg su u konačnici i zadržali.
Oslabljeni neigranjem čak četvorice standardnih prvotimaca Opatijci su poveli golom Sanjina Deželjina iz peterca međutim domaći igrači vrlo brzo odgovaraju preko Vučka i kapetana Vlade Lalića za prvo domaće vodstvo od 2 : 1.Nakon što Strižić sa igračem više, a nedugo zatim i Peroš ponovno vraćaju prednost na stranu gostiju, iz dvojbeno dosuđenog peterca za domaćine poravnava Krnić.Do kraja prve četvrtine Strižić i Peroš postižu svaki po još jedan pogodak za prvo osjetnije vodstvo neke momčadi u utakmici.

Druga četvrtina će se na kraju pokazati ključnom za konačni rezultat s obzirom da je makarski vaterpolisti rješavaju u svoju korist rezultatom 3 : 0 čime na poluvrijeme odlaze sa minimalnom prednošću.
U trećoj četvrtini igra se gol za gol sa time da je Galeb u stalnoj prednosti a Opatijci preko trostrukog strijelca Strižića ipak dolaze do rezultata 10 : 10 kojim se odlazi na zadnji odmor. Posljednji period započinje golom Toni Lalića nakon čega Opatijci ne koriste dva uzastopna igrača više, dok je sa druge strane u jednoj kontri precizan iskusni Krnić koji svojim četvrtim golom na utakmici dovodi Galeb u rezultatsku prednost od dva gola.
Do kraja utakmice Deželjin smanjuje na -1 iz još jednog peterca ali u sljedećem domaćem napadu, na isteku vremena, mladi Kuzmanić vara vratara Opatijaca Matijevića te postiže odlučujući gol za pobjedu svog sastava.
Iako su Opatijci u posljednjoj minuti preko Peroša još jednom došli na minimalni zaostatak, nije preostalo više vremena za promjene na semaforu tako da su domaći igrači zajedno sa svojim bučnim navijačima mogli početi slaviti za njih veoma bitnu pobjedu.