1.B HVL : Nastavljen pobjedonosni niz, Mladost pala nakon rovovske bitke

seniori_vk_opatija_2014

Konačni rezultat sugerira dosta teško izborena tri boda i doista je tako i bilo međutim treba napomenuti da su Opatijci od početka vodili ( u nekim trenucima i sa četiri gola prednosti ) te da ni u jednom momentu pobjeda nije dovedena u pitanje.

Opatija – I sedmu pobjedu u isto toliko utakmica zabilježili su opatijski vaterpolisti u skupini ‘A’ 1. B hrvatske vaterpolske lige.

Nakon prošlotjedne pobjede protiv Zagreba na istom bazenu, Opatijci su nadjačali i ekipu Mladosti pobijedivši je rezultatom 8 : 6. Konačni rezultat sugerira dosta teško izborena tri boda i doista je tako i bilo međutim treba napomenuti da su Opatijci od početka vodili ( u nekim trenucima i sa četiri gola prednosti ) te da ni u jednom momentu pobjeda nije dovedena u pitanje.

Veoma loš sudački par, sa nekoliko krivih prosudbi na štetu Opatijaca i odlični vratar Matijević, u velikoj su mjeri utjecali na činjenicu da utakmica nije riješena puno ranije.

Opatijci su već u prvoj prilici sa igračem više preko Strižića načeli domaću mrežu ali je na isti način poravnao Cvanciger. Prvu četvrtinu, nakon još jedne brojčane prednosti, zaključio je iskusni Glavan iskoristivši odličnu asistenciju Strižića.

Opatijci uvjerljivo prvi...

Opatijci uvjerljivo prvi…

Opatijski vaterpolisti furiozno ulaze u drugih osam minuta te golovima Mudražije, Martinčića i Cara ostvaruju kapitalnu prednost od 5 : 1, koju međutim dosta lako ispuštaju u posljednjim minutama četvrtine kada najprije Cvanciger a potom i Knežević smanjuju na 5 : 3.

U trećem dijelu Opatijci ponovno postižu dva gola ( Strižić ) a domaćin jedan ( Anzulović ) za rezultat 7 : 4 pred ulazak u posljednju četvrtinu. Kada je Pavlović istekom napada pogodio za 8 : 4 bilo je jasno da bodovi odlaze put Kvarnera pa su si Opatijci do kraja utakmice dozvolili luksuz da uz dva primljena gola i promašeni peterac izgube taj dio utakmice što ipak nije značajnije utjecalo na konačni ishod.

Odlično odigrana obrana predvođena vratarima Čudinom i Čubranićem te mirni i precizni Strižić bili su prevaga na strani opatijskih vaterpolista koji su ovom pobjedom zacementirali prvo mjesto u skupini.