1.B HVL : Novom pobjedom izbili na vrh

Posebno se u tom periodu igre istakao Duje Peroš koji je sa četiri od ukupno šest postignutih golova na utakmici praktički sam potopio goste. S druge strane u Strižiću i Sanjinu Deželjinu imao je veoma dobre suradnike, pa su tako njih trojica na kraju i postigli sve opatijske pogotke s iznimkom posljednjeg čiji je autor bio Juršević.
Volosko – Vaterpolisti Opatije odličnom igrom i uvjerljivom pobjedom u zaostaloj utakmici 3. kola nad Salonom iz Solina popeli su se na sam vrh ljestvice 1.B HVL. U tome im je pomogao i još jedan iznenađujući poraz makarskog Galeba koji je neočekivano pokleknuo u srazu sa najvećim iznenađenjem dosadašnjeg dijela prvenstva, ekipom Delfina.
Respektirajući snagu bivšeg prvaka Opatijci u utakmicu kreću uraganski te u samo nekoliko minuta golovima Deželjina, Strižića i dva Peroša vode sa visokih 4 : 0 čime praktički već tada stavljaju jednu ruku na nova tri boda.

Do kraja prve četvrtine Jelavić koristi malu pogrešku obrane domaćih i smanjuje veliki zaostatak svoje ekipe. Početkom drugog dijela mreže miruju do trenutka kada Jelavić svojim drugim golom budi nadu gostima međutim odgovor Opatijaca je brz i učinkovit jer Strižić i Deželjin ponovno vraćaju prednost na + 4.
Nakon još jednog smanjenja rezultata pogotkom Lozine, Opatijci pokreću veliku ofenzivu kojom na dvije i pol minute do kraja utakmice stižu do velikih sedam golova razlike 13 : 6, nakon čega dolazi do nepotrebne nervoze koja rezultira najprije crvenim kartonom trenera Kancijanića, a potom i sa tri uzastopna gola u mreži vrlo dobrog Matijevića za konačnu pobjedu domaćih vaterpolista 13 : 9.