1.B HVL : Opatijci bolji od Delfina

Seniori Vaterpolo kluba Opatija s trenerima... @ bazeni Kantrida

Seniori Vaterpolo kluba Opatija s trenerima… @ bazeni Kantrida

Već u prvom dijelu utakmice Martinčić, Turina i Strižić pogađaju mrežu Serga dok za Delfin zabija Sušanj. U drugoj četvrtini opatijski vaterpolisti postižu pet a Barać jedan za domaćine pa rezultat na poluvremenu glasi 8 : 2.

Rijeka – Pobjedom protiv Delfina, devetom u nizu, opatijski vaterpolisti u ligu za prvaka prenijet će maksimalnih 12 bodova što je i bio cilj postavljen pred momčad za prvi dio prvenstva.

Vaterpolisti Delfina, predvođeni Samirom Baraćem, niti u drugom ovogodišnjem srazu nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti Opatijcima koji su im dozvolili postizanje po jednog gola u svakoj četvrtini.

tablica_vk_9_kolo_2014

U istom ritmu nastavlja se i u trećoj četvrtini koja završava 4 : 1 za Opatijce.Posljednjih osam minuta otvara Turina svojim drugim golom za 13 : 3 a nakon gola Jureše za 13 : 4 dva puta pogađa Strižić dok je posljednji gol dijelo šesnaestogodišnjeg Ivana Popovića koji se upisao u listu strijelaca u svom debiju za seniorsku momčad.

U posljednjem kolu prvog dijela Opatijci ugošćuju Sisciu u utakmici koja osim prestiža neće imati rezultatsku neizvjesnost.