1.B HVL : Opatijci potvrdili primat na Kvarneru

VK Opatija - VK Kostrena

Na kraju visokih 17 : 5. Prema prikazanom u bazenu potpuno zaslužen trijumf opatijskih vaterpolista. U sljedećem kolu Opatijci odlaze na vjerojatno ključno gostovanje u Makarsku u kojoj još ne znaju za pobjedu. Međutim, tradicije i postoje da bi se rušile!

Kantrida – Dugo najavljivani derbi dva B ligaša iz kvarnerskog zaljeva, kostrenskog Jadrana i Opatije, nije opravdao očekivanja ugodno popunjenih tribina olimpijskog bazena na Kantridi, odnosno mogli bi reći da je, ali samo onog dijela publike koji gaji simpatije prema opatijskoj momčadi.

Druga strana i oni neutralni gledatelji ostali su razočarani činjenicom da je utakmica lišena svih neizvjesnosti praktički već u prvih osam minuta.

tabelica_1_b_hvl_lzp

A nije tako izgledalo nakon što su Opatijci promašili svoj prvi igrač više, a Josip Vrlić iskoristio odlično dodavanje Burburana za vodstvo Kostrenjana od 1 : 0. Međutim sva događanja u bazenu nakon vodećeg pogotka gostiju bila su samo voda na mlin kvalitetnijoj i fizički spremnijoj momčadi trenera Kancijanića koja je nakon izjednačenja preko Sanjina Deželjina iz peterca postigla do kraja četvrtine još četiri gola, a strijelci su bili Martinčić, Strižić, Mudražija i Glavan.

I u drugoj četvrtini Opatijci nastavljaju s furioznom igrom pa golove zabijaju Car, Pavlović i Vedran Deželjin tako da na poluvremenu imamo situaciju u kojoj je prvih osam golova djelo isto toliko igrača što sugerira da obezglavljeni Kostrenjani nisu znali odakle im prijeti veća opasnost. Kada se na savršeni napadački učinak nadovezala još i granitna domaća obrana na čelu s fenomenalnim Čubranićem svima na bazenu postalo je jasno da će trupe trenera Šunjića pretrpjeti rezultatsku katastrofu.

Nakon stanke u poluvremenu Opatijci ne skidaju nogu s gasa nego sa novih pet zgoditaka dokrajčuju grogiranog protivnika koji do nešto više prostora dolazi tek u završnici posljednje četvrtine kada koristeći opuštanje opatijskih vaterpolista ipak uspijeva kako, tako ublažiti rezultat.

Na kraju visokih 17 : 5. Prema prikazanom u bazenu potpuno zaslužen trijumf opatijskih vaterpolista.

U sljedećem kolu Opatijci odlaze na vjerojatno ključno gostovanje u Makarsku u kojoj još ne znaju za pobjedu. Međutim, tradicije i postoje da bi se rušile!