1.B HVL : Opatijcima bodovi iz Gruža

Još jednom se potvrdilo pravilo da kada je u kompletnom sastavu, ekipa trenera Kancijanića može ravnopravno igrati sa svakim protivnikom i računati na bodove u svim susretima.

Volosko – Vaterpolisti Opatije uspjeli su u Gradu vaterpola, pobjedom nad Bellevuem 15 : 12, osvojiti važna tri boda koja su ih dodatno približila nastupu u doigravanju za prvaka 1.B HVL.

Iako, početak utakmice nakon neiskorištenog prvog igrača više i zapucanog peterca nije izgledao obećavajuće za opatijske vaterpoliste u nastavku susreta posložila se igra koja je u konačnici doprinjela osvajanju važnih bodova.

Domaćini su poveli 2 : 0 nakon polovice igre u prvoj četvrtini ali su Opatijci preko odličnog Vrlića do kraja tog dijela uspjeli prepoloviti zaostatak.U drugoj, pa sve do sredine treće četvrtine, vodila se izjednačena borba gol za gol, da bi istekom predposljednjeg perioda igre Opatijci zahvaljujući prvenstveno Vrliću i Mudražiji prvi puta pobjegli na velika tri zaveslaja prednosti.

Međutim domaći vaterpolisti iskorištavaju nešto slabiju večer vratara Čudine i na 6.30 do kraja utakmice ponovno dolaze do poravnanja 10 : 10.Tada trener Kancijanić uvodi u igru pričuvnog vratara Božića koji sa dvije uspješne obrane daje dodatni impuls svojoj ekipi a probuđeni Bojan Car sa četiri uzastopna gola definitivno odlučuje pobjednika susreta.