1.B HVL : Opatijcima bodovi u susjedskom derbiju

Arhiva Liburnija.net

U posljednjih osam minuta Opatijci potpuno dominiraju u bazenu te sa sedam uzastopnih golova dolaze do uvjerljive pobjede i dodatnog samopouzdanja prije velikog derbija sljedeće subote kada na Kantridu dolazi dubrovački Bellevue.

Rijeka – Vaterpolisti Opatije zadržali su stopostotan učinak u prvenstvu 1.B HVL nakon što su sa uvjerljivih 17 : 8 pobijedili tradicionalno neugodnog suparnika, rovinjski Delfin. U nervoznu utakmicu punu tenzija opatijski vaterpolisti su ušli odlučni da prekinu tradiciju iz prijašnjih sezona u kojima su redovito gubili važne bodove upravo protiv današnjeg protivnika.

Već u prvom napadu Turina zaslužuje peterac kojeg u vodstvo od 1 : 0 pretvara Strižić. Samo 30 sekundi nakon vodećeg gola ponovno je u glavnoj ulozi domaći centar koji fenomenalnim vijkom izmamljuje pljesak prepunih tribina starog bazena pod balonom. Nakon tog zgoditka na 2 : 1 udarcem sa poludistance smanjuje Bonassin, ali Glavan sa igračem više brzo vraća prednost od dva gola svojoj momčadi.

Do kraja prve četvrtine zahvaljujući čudnom kriteriju sudačkog para dolazi do prvih iskrica i nervoze na klupama obaju ekipa u čemu se bolje snalaze igrači Delfina, pa najprije Alen Brala svojim prvim zgoditkom smanjuje prednost, da bi nakon što Glavan drugi puta zaredom koristi igrača više, ponovno Brala bio strijelac za 4 : 3.

Drugu četvrtinu otvaraju “domaćini“ pogotkom Pellizzera nakon čega povećana nervoza uzima prve žrtve. Najprije žuti karton dobiva trener Opatijaca Kancijanić a nakon isključenja sa pravom zamjene Matoševića, istu disciplinsku mjeru zaslužuje i trener Delfina Banko.Strižić iskorištava drugi dosuđeni peterac za 5 : 4, da bi na drugoj strani rezultat ponovno poravnao Bojan Car.

I kada su već svi pomislili da se na poluvrijeme ide rezultatom 5 : 5, kapetan Opatijaca Martinčić sa zvukom sirene para mrežu odličnog vratara Čubranića za minimalnu prednost Opatije.

Nakon pauze Opatijci preuzimaju konce igre u svoje ruke i sa četiri uzastopna gola bježe na nedostižnih 10 : 5, prvenstveno zahvaljujući sigurnoj igri u obrani na čelu sa odličnim Gržentićem, dok goste od potpunog potopa u tim trenucima spašava mladi Čubranić, inače dijete Opatije, sa nekoliko bravuroznih intervencija.

Napomenimo još da su do kraja utakmice crvene kartone zaradili pomoćni trener Opatijaca, Željko Šimac i Ariano Banko trener Delfina.