1.B HVL : Opatijcima prvi bodovi

Momčadi se tako izmjenjuju u vodstvu sve do posljednje minute utakmice kada Babić koristi fantastičnu asistenciju Luke Saftića i postavlja konačnih 12 : 11 za veliko slavlje domaćih igrača i odlično popunjenih tribina.

Opatija – U prvom domaćem, povratničkom susretu vaterpolisti Opatije ubilježili su pobjedu protiv KPK iz Korčule rezultatom 12 : 11.U neizvjesnoj utakmici punoj preokreta Opatijci su do pobjede došli minutu i par sekundi prije kraja golom Karla Babića.

U prvoj četvrtini opatijski vaterpolisti došli su do minimalne prednosti od 2 : 1 zahvaljujući pogocima izuzetno raspoloženog Svena Augustia koji je svoj golgeterski niz nastavio i u drugoj četvrtini, pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću Opatije od 5 : 4.

Odmah na početku trećeg perioda Babić postiže svoj prvi gol za vodstvo Opatijaca od 6 : 4 , međutim gosti se ne predaju nego preokreću rezultat u svoju korist, koju u posljednjem napadu poništava Petrić svojim prvim od dva gola na utakmici, čime u posljednjih osam minuta momčadi kreću poravnate 8 : 8.

Augusti u prvom napadu , svojim sedmim golom ponovno vraća prednost domaćinu ali gosti brzopotezno izjednačuju , a zatim i vode golovima Mozare i Peručića. Momčadi se tako izmjenjuju u vodstvu sve do posljednje minute utakmice kada Babić koristi fantastičnu asistenciju Luke Saftića i postavlja konačnih 12 : 11 za veliko slavlje domaćih igrača i odlično popunjenih tribina.