1.B HVL : Pobjedom protiv Siscie završili prvi dio prvenstva

Seniori VK Opatija

Opatijci su u posljednjem kolu trijumfom protiv Siscie zaokružili savršeni skor od deset pobjeda, a da utakmica nije imala nikakvu rezultatsku draž zorno su pokazali i gosti koji su u Rijeku doputovali bez trenera i sa samo devet igrača.

Rijeka – S maksimalnim bodovnim učinkom opatijski vaterpolisti završili su prvi dio prvenstva prenijevši na taj način u ligu za prvaka svih 12 bodova.

Cijelo to ozračje oko utakmice odrazilo se i na igru opatijskih vaterpolista koji nisu uspjeli pronaći dovoljno motiva pa su nakon sigurnog vodstva od 7 : 1 početkom treće četvrtine, neobjašnjivim padom u igri, dozvolili Siščanima da se u posljednjoj minuti tog dijela približe na samo dva gola zaostatka.

Tome je najviše kumovao veliki broj neiskorištenih prilika na koje se nadovezalo par pogođenih stativa i promašeni peterac čime su gosti ni krivi ni dužni došli u situaciju da umalo zakompliciraju gotovo sigurnu pobjedu.

poredak_liga_prvaka

Međutim na kraju je ipak isplivala pojedinačna kvaliteta opatijskih vaterpolista koji serijom 5 : 0 zaključuju priču o konačnom pobjedniku.

U ligu za prvaka osim Opatijaca plasirali su se iz skupine A još ZVK Mladost i Delfin te iz skupine B Zadar, Jadran Kostrena i Galeb pa će ti klubovi nakon uskrsne pauze, u još šest kola, međusobno odlučiti o najboljoj momčadi prvenstva.