1.B HVL : Poraz u susjedskom derbiju

Kao i na svim prethodnim gostovanjima i u ovaj susret Opatijci su ušli oslabljeni neigranjem nekolicine važnih igrača što su Kostrenjani znali iskoristiti i na kraju zasluženo osvojiti tri vrlo važna boda.

Volosko – Opatijski vaterpolisti poraženi su u susjedskom derbiju sa Jadranom iz Kostrene rezultatom 10 : 7 čime su uveliko umanjili šanse za ulazak među prvih šest ekipa, koje će nakon prvog dijela nastaviti takmičenje u ligi za prvaka.

Nakon što su igrači trenera Kancijanića dobili prvih osam minuta, ključni trenuci dogodili su se u drugoj četvrtini kada domaći sa četiri uzastopna gola bježe na 6 : 3 te ponovno u trećem dijelu igre, nakon što su opatijski vaterpolisti smanjili zaostatak na samo jedan zaveslaj, kada Kostrenjani novom serijom od 4 : 0 praktički zaključuju pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice vrijedi još istaknuti prvijenac Tina Brubnjaka (rođ. 2001. godine) te pružena prilika ostalim mladim igračima što je nekako i bio glavni cilj prije početka prvenstva.