1.B HVL : Teže od očekivanog do novih bodova

Seniori Vaterpolo kluba Opatija s trenerima... @ bazeni Kantrida

Seniori Vaterpolo kluba Opatija s trenerima… @ bazeni Kantrida

Do kraja treće četvrtine golovima Vedrana Deželjina i Jurage Opatijci ipak bježe na pristojnu razliku od +3 koju uz nešto muke uspijevaju sačuvati do kraja susreta.

Rijeka – Opatijski vaterpolisti zabilježili su nova tri boda u susretu 2. kola protiv ZVK Mladost, čime su produžili pobjedničku seriju, koja datira još od travnja prošle godine, na 11 uzastopnih prvenstvenih utakmica.

Iako se u najavi očekivala puno lakša pobjeda, gosti iz Zagreba pokazali su se kao tvrd orah, te su prisutne gledatelje i igrače trenera Kancijanića držali u neizvjesnosti praktički do samog kraja utakmice.

1b_2_tablica_2014

Sam početak nije dao naslutiti kako će se razvijati utakmica jer su Opatijci vrlo brzo golovima Sanjina Deželjina, Strižića i Cara poveli sa 3 : 0 i zatim stali. Mlada gostujuća momčad pod trenerskom palicom proslavljenog hrvatskog reprezentativca Ratka Štritofa ubrzo je počela koristiti greške i dekoncentraciju opatijskih vaterpolista, te uz odlične obrane bivšeg opatijskog čuvara mreže Mateja Matijevića i preko raspoloženih Mijatovića, Miočevića te robusnog centra Josipovića konstantno vršiti pritisak prema domaćim vratima.

Na poluvremenu je rezultat glasio 8 : 5 za domaće vaterpoliste a nakon još jednog u nizu neiskorištenog igrača više Opatijaca na samom početku treće četvrtine, Mladostaši se golovima Josipovića i Mijatovića u potpunosti vraćaju u rezultatski priključak.Treba reći da su za to ponajviše krivi domaći vaterpolisti koji nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika za odvajanje na četiri i više golova razlike što ih je u konačnici koštalo puno ranijeg riješenja pitanja pobjednika.