1.B HVL : Čudina sačuvao pobjedu

vaterpolo_biograd_sm…a nije baš počelo dobro za igrače trenera Kancijanića…
Volosko – 1.21 do kraja utakmice, kod rezultata 11 : 11 sudac Bura dosuđuje peterac za domaći sastav. Loptu uzima Milički i puca u lijevi donji kut mladoga Čudine koji refleksno podiže ruku i brani udarac na oduševljenje cijele opatijske klupe. 0.57 do kraja utakmice!
Sada sudac Štampalija isključuje domaćeg igrača Ivaniševića zbog prekršaja nad Turinom, a trener Kancijanić zove time out kako bi organizirao zadnji napad Opatijaca.
Lopta dugo kruži oko zone domaćina i kada su snage već bile poravnate, doslovce u zadnjoj sekundi napada, Sanjin Deželjin neobranjivo pogađa za vodstvo a kasnije se ispostavilo i konačnu pobjedu Opatijaca.
No tu nije kraj jer na drugoj strani ponovno sudac Bura sudi isključenje Jurage i daje priliku igračima Biograda da sa igračem više kada je preostalo samo 12 sekundi do svršetka izjednače rezultat. Udarac Kulaša vratar Čudina odbija u korner, a posljednji pokušaj tragičara utakmice Miličkog odlazi visoko preko gola i to je znak za početak velikog slavlja Opatijaca.
Ovo je kronologija posljednjih minutu i pol ove zaista uzbudljive i neizvjesne utakmice u kojoj su Opatijci imali više sreće i umijeća te su osvojili dragocjene bodove na teškom gostovanju u Šibeniku.
A nije baš počelo dobro za igrače trenera Kancijanića jer su domaćini u prvoj četvrtini poveli 3 : 2 golovima iskusnih Ivaniševića i Tomašića te Aličića dok su strijelci za Opatiju bili Turina i Martinčić. Tek što je počela druga četvrtina Ivanišević sa igračem više diže prednost Biograda međutim odmah uzvraća kapetan Opatije Martinčić za smanjenje vodstva a Sanjin Deželjin poravnava rezultat na 3.37 do poluvremena.
Tada nastupa veoma loš period u igri opatijskih vaterpolista koji traje punih šest minuta gdje domaćini postižu pet a gosti samo jedan gol pa je rezultat polovicom trećeg dijela visokih 9 : 5 za Biograd.
I kada se već pomislilo da je utakmica riješena Opatijci postižu šest pogodaka u nizu i potpuno preokreću susret u sada za njih velikih 11 : 9. Biograđani se međutim ne predaju već golovima Aličića i Kulaša dovode utakmicu u već opisanu infarktnu završnicu gdje na kraju ipak ostaju kratkih rukava.
Među puno dobrih pojedinaca u redovima Opatijaca treba posebno istaknuti mladog vratara Čudinu koji je imao čak 10 uspješnih obrana te braću Deželjin i kapetana Martinčića dok je kod domaćina do ozljede najbolji bio Tomašić.
Biograd : Opatija 11 : 12
( 3 : 2, 4 : 3, 2 : 3, 2 : 4 )