1.B HVL : Delfini iznenadili Opatijce

vaterpolo_1Volosko – Neočekivan i neugodan poraz doživjeli su opatijski vaterpolisti u jučerašnjoj utakmici 3. kola 1.B HVL protiv rovinjskog Delfina. Neprepoznatljiva i veoma loša igra gotovo svih igrača te splet nesretnih okolnosti i neshvatljivih pogrešaka doveli su do gubitka dva vrlo važna boda koja su već unaprijed bila ukalkulirana.
Već sam početak dao je nagovijestiti da ovo neće biti večer domaćina jer se već u prvom kontaktu dok je plivao za loptu ozlijedio Prosen, sudački par nije prekinuo utakmicu a Vukičević sa igračem više u polju dovodi Delfin u vodstvo 1 : 0.
Opatijci preokreću golovima Sušnja i Deželjina, ali Capan ponovno izjednačuje na 2 : 2. Nakon što Frajman sa igračem više postiže gol za 3 : 2 već u sljedećem napadu najiskusniji gostujući igrač Brala poravnava udarcem sa pet metara. Posljednje vodstvo na utakmici Opatijcima donosi Frajman iz kaznenog udarca a konačni rezultat prve četvrtine postavlja Jakovčev.
Druga četvrtina započinje nizom grešaka domaćih vaterpolista koje vješto koriste gosti te vrlo brzo odlaze na tri razlike nakon čega počinje neuspješan lov Opatijaca na zaostatak koji početkom trećeg dijela iznosi ogromnih četiri pogotka prednosti za Delfin.
Naime svaki put kada bi se domaćini približili na gol zaostatka raspoloženi Capan, Jakovčev i Brala iskoristili bi nepažnju u obrani Opatije i lagano pogađali mrežu vratara Vukovića. Posljednju priliku za povratak pri rezultatu 6 : 8 za Delfin propustio je Frajman pogodivši vratnicu iz peterca.
vaterpolo_zad
Opatijska nadanja da bi mogli izvući povoljan rezultat dogodio se u trećoj četvrtini kada najprije dolazi do obostranog isključenja Jakovčeva i Arsena Sušnja kome je to treća osobna pogreška, a nedugo zatim, na samom početku zadnjeg dijela, zbog procjene neuvjerljivog suca Košare o pregruboj igri isključenje sa pravom zamjene zarađuje Peroš.
No niti tu nije kraj nevoljama domaćina jer treću osobnu zbog krivog ulaza dobiva Deželjin da bi na samom kraju utakmice nepromišljenim potezom, odnosno pokušajem udaranja protivničkog igrača, isključenje do kraja utakmice zaradio kapetan Opatije Igor Martinčić.
Sve te pogreške neumoljivo kažnjavaju gostujući igrači predvođeni Andrejom Bralom i na kraju zasluženo odnose bodove sa Kantride.
Kod domaćina jedini su na visini zadatka bili Turina i Frajman dok su kod “Delfina” odlično odigrali Capan, Brala, Jakovčev i vratar Fabriš.