1.B HVL : Derbi Opatijcima

vaterpolo2Volosko – Derbi utakmica između dvije ekipe koje pretendiraju na sam vrh prvenstvene ljestvice završila je uvjerljivom pobjedom vaterpolista Opatije rezultatom 14 : 10.
Gosti iz Siska opravdali su epitet jednog od favorita ovogodišnjeg prvenstva prijeteći domaćim vaterpolistima sve do samog kraja treće četvrtine kada su ostali bez dva svoja ključna igrača Jajčinovića i Ivičević Bakulića, koji su zbog tri osobne pogreške morali napustiti plivalište.
Siščani su poveli prekrasnim golom Ivana Sajka sa vanjske pozicije ali su Opatijci munjevito reagirali i do kraja prvog dijela postigli četiri zgoditka od toga tri u režiji fenomenalnog domaćeg centra Krešimira Turine dok je četvrti gol bio djelo najboljeg strijelca lige Matije Frajmana.
U drugoj četvrtini igrači Siscie počinju igrati u skladu sa svojim renomeom te preko odličnog Jajčinovića i Ivičević Bakulića u nepunu minutu i pol stižu na gol zaostatka.
Nakon što Damjanović koristi igrača više za 5 : 3, ponovno uzvraćaju sisački vaterpolisti te golovima Jajčinovića sa dva metra i Gledeca dovode utakmicu u egal. Do kraja drugog dijela svaka momčad daje po jedan gol pa se na odmor odlazi sa neriješenim rezultatom, 6 : 6.
Treću četvrtinu pogotkom otvaraju domaći igrači, uspješan je Frajman iz kaznenog udarca nakon prekršaja nad Turinom da bi na drugoj strani također iz peterca stvari na početak vratio Ivičević Bakulić svojim drugim golom.
I tada dolazimo do ključnih momenata utakmice, najprije trećeg isključenje Jajčinovića koje koristi jučer izvanredni Duje Peroš , a ubrzo nakon toga i isključujuće osobne pogreške Ivičević Bakulića. Opatijci do kraja četvrtine koriste oba igrača više i preko Frajmana bježe na velikih četiri gola prednosti.
U posljednjem periodu igre opatijski vaterpolisti iz napada u napad golovima Peroša, Sušnja i Frajmana povećavaju prednost na 14 : 8 da bi gosti nakon što je trener Kancijanić promijenio gotovo cijelu prvu postavu uspjeli sa dva gola smanjiti rezultat na konačnih 14 : 10.
Kod odličnih domaćina uz Frajmana, Turinu i Peroša treba istaknuti i briljantnog vratara Vukovića dok su goste predvodili do isključenja nezaustavljivi Jajčinović te vrlo dobri Ivičević Bakulić.