1.B HVL : Derbi opravdao očekivanja

volosko_vaterpolo_sm…obje ekipe pokazale su zavidnu fizičku pripremljenost…
…Juraga u posljednjim trenucima golom sa igračem više samo ublažava poraz…

Volosko – Utakmica 5. kola 1.B HVL između Galeba i Opatije koja je odigrana pred prepunim tribinama gradskog bazena u Makarskoj u potpunosti je opravdala epitet derbija.
Obje ekipe pokazale su zavidnu fizičku pripremljenost, a nije nedostajalo ni lijepih akcija i pogodaka kao niti čvrstih duela između dva stara rivala još iz prvoligaških dana.
Opatijci su bolje krenuli u utakmicu i nakon vodećeg pogotka Makarana kojeg je postigao Dino Krnić sa igračem više uzvraćaju sa tri gola u nizu braće Deželjin za solidnu prednost nakon prvih osam minuta igre.
U drugoj četvrtini igrači Galeba pokušavaju na sve načine probiti odličnu obranu opatijskih vaterpolista što uspijeva Vučku i to silovitim udarcem izvana. Međutim Peroš u situaciji kada Opatija ima brojčanu prednost ponovno diže rezultat na + 2 za svoju momčad da bi ponovno Vučko te 7 sekundi do kraja prvog poluvremena i Miloslavić napokon donijeli priželjkivano izjednačenje domaćoj momčadi.
I kada su domaćini vjerojatno pomislili da su napokon slomili svog protivnika, Opatijci ponovno golovima Vedrana i Sanjina Deželjina prelaze u vodstvo nakon samo minutu i pol igre u trećem dijelu. Međutim, tada se javlja ponovno velika crna rupa u igri Opatijaca koji čak osam i pol minuta ne uspijevaju naći put prema mreži solidnog Stapića dok igrači Galeba u tom periodu postižu čak pet zgoditaka kojima se približavaju konačnom trijumfu.
U posljednjoj četvrtini nakon primljenog pogotka za 9 : 6, Opatijci kreću na sve ili ništa pa Peroš i Sušanj ponovno vraćaju utakmicu u neizvjesnost ali tada stupa na scenu domaći vratar koji brani zicer Vedranu Deželjinu u trenutku kada se ovaj našao sam oči u oči sa njime. Već u sljedećem napadu Vujčić iskorištava brojčanu prednost za 10 : 8 nakon čega opatijska momčad ima čak dvije takve prilike koje ne uspijeva realizirati tako da Vučko svojim trećim golom u samoj završnici osigurava veliko slavlje Makaranima.
Juraga u posljednjim trenucima golom sa igračem više samo ublažava drugi poraz za redom svoje momčadi kojim Opatijci padaju na četvrto mjesto u ukupnom poretku.