1.B HVL : Opatijci suvereno prošli Sisak

vaterpolo_seniori_akcija-1…u trećoj četvrtini Opatijci dodatno stišću gas i u jednom trenutku njihova prednost iznosi sedam golova viška – 9 : 2…
…ovom pobjedom opatijski vaterpolisti zadržali su barem teoretske šanse da još uvijek mogu prvenstvenu utrku završiti na prvom mjestu…

Volosko – Opatijski vaterpolisti su na vrlo autoritativan način zabilježili novu pobjedu protiv Siščana na njihovom plivalištu te time zadržali barem teoretske šanse da još uvijek mogu prvenstvenu utrku završiti na prvom mjestu.
Iako se očekivao jači otpor domaće ekipe koja je na svom bazenu dobrim dijelom utakmice u neizvjesnosti držala i ove godine neporaženi Galeb, ipak se to nije dogodilo prije svega zaslugom odlične obrane Opatijaca na čelu sa nesavladivim vratarom Vukovićem.
Opatijci su odmah na početku poveli 2 : 0 golovima Sanjina Deželjina i Turine i uz to imali nekoliko izvrsnih prilika iz kontranapada za povećanje vodstva koje međutim nisu uspjeli realizirati. Kazna je zato uslijedila preko najboljeg domaćeg igrača Jajčinovića koji lijepom šraubom smanjuje rezultat na 2 : 1.
Međutim kasnije se pokazalo da je to bila i posljednja prijetnja domaćih vaterpolista jer Opatijci do kraja prve četvrtine preko Peroša i Vedrana Deželjina a početkom drugog dijela i golom Martinčića odlaze na velikih četiri gola prednosti.
U trećoj četvrtini Opatijci dodatno stišću gas i u jednom trenutku njihova prednost iznosi sedam golova viška, 9 : 2.
U posljednjoj dionici utakmice igrači Siscie koriste izlazak vratara Vukovića te velikog dijela igrača iz udarne postave Opatijaca što im u konačnici donosi pobjedu u tom dijelu utakmice i relativno pristojan poraz .
Sve u svemu odlična predstava opatijske momčadi i naznaka podizanja forme uoči važnih okršaja u sljedeća tri kola sa najjačim ekipama prvenstva, Biogradom, Zadrom i Galebom.