1.B HVL: Teško do nova dva boda

vaterpolo_sm_pepaNa Gradskom bazenu u Sisku odigrao se je pravi sportski triler.
O čemu je točno riječ, pročitajte u nastavku teksta…
Volosko – Opatijski vaterpolisti ubilježili su nova dva boda u utakmici koju su obilježili nevjerojatni preokreti sa jedne i druge strane i to isključivo zbog neobjašnjivih padova u igri, posebno Opatijaca koji su pobjedu doveli u pitanje prvenstveno gubitkom koncentracije u trenucima kada su imali pet golova viška.

Opatijci u Sisku

Igrači Siscie bolje su otvorili utakmicu i golovima Perkovića i Kučevića poveli sa 2 : 0. Opatijci se tada bude i postižu šest pogodaka za redom preko raspoloženih Frajmana ( 3 ) i Deželjina ( 2 ), a jedan gol dodaje kapetan Martinčić. Nakon zgoditka Miličkog za 3 : 6 Peroš pa ponovno Frajman dižu prednost na velikih 5 razlike i tu Opatijci prestaju igrati očito uvjereni da je utakmica riješena.
Međutim Siščani najprije drugim golom Perkovića 0:06 sekundi do kraja druge četvrtine smanjuju na 4 : 8 da bi zatim u trećoj četvrtini iskoristili potpunu pomrčinu u redovima Opatijaca i taj period dobili sa nevjerojatnih 6 : 1.
Kada su uvidjeli da je vrag odnio šalu Opatijci se bude i rade seriju 4 : 0 kojom 2:38 do kraja posljednje četvrtine praktički riješavaju sve dvojbe oko pobjednika.Do kraja utakmice Siščani smanjuju rezultat golovima Ostrmana da bi Duje Peroš u posljednjoj sekundi susreta postavio konačnih 14 : 12 za Opatiju.
Najbolji kod domaćeg sastava bili su golman Vukmanović te Kučević i Milički, dok su Opatijce do pobjede predvodili vratar Vuković, Frajman i Peroš.