1.B HVL: Važna pobjeda u Rovinju

vaterpolo_sm_lVolosko – Vaterpolisti Opatije zabilježili su još jednu važnu gostujuću pobjedu na nezgodnom terenu u Rovinju te se tako revanširali domaćinima za poraz u prvom dijelu prvenstva a ujedno i zadržali realne izglede za osvajanje prvog mjesta.
Koncentriranim ulaskom u utakmicu Opatijci odmah daju do znanja svojim suparnicima da su došli po pobjedu te u samo trideset sekundi golovima Deželjina i Turine vode sa 2 : 0. Igrači Delfina ne nalaze odgovor na veoma pokretnu obranu opatijske momčadi pa i ono malo udaraca koje uspijevaju poslati prema golu Opatijaca, sigurno zaustavlja vratar Vuković.
Sve do tada za Opatijce izgleda idealno, pogotovo kada Turina iznuđuje peterac međutim udarac Frajmana brani veoma dobri Fabriš koji zatim u sljedećem napadu skida čistu kontru Sušnju i tako daje nadu svojim suigračima da bi ipak na kraju mogli do bodova.
U međuvremenu Opatijci promašuju i dva igrača više da bi Maro Damjanić u posljednjem rovinjskom napadu u prvoj četvrtini pogotkom iz daljine donio minimalan zaostatak svojoj ekipi. Iako su gotovo cijelu četvrtinu bili u podređenom položaju, rovinjski su vaterpolisti prvenstveno zahvaljujući nepreciznosti igrača Opatije dobili dodatni podstreh tako da smo od tada pa do posljednjeg sučevog zvižduka gledali vrlo nervoznu i izjednačenu utakmicu.
U drugom dijelu postignut je samo jedan pogodak čiji je autor bio Turina sa dva metra, a do kraja druge četvrtine valja još istaknuti obostrano isključenje sa pravom zamjene Jurage i Antonia Rocca.
Početkom trećeg perioda Opatijci upadaju u crnu rupu što vrlo vješto koristi Jakovčev i sa dva brza gola izjednačuje rezultat na 3 : 3, nakon čega Turina svojim trećim golom ponovno dovodi goste u vodstvo međutim Jakovčev također treći put pogađa za novo, ali i posljednje izjednačenje domaćina na ovoj utakmici.
U međuvremenu nove nevolje za momčad Opatije jer u jednom duelu stradava arkada Damjanovića koji zbog toga mora napustiti plivalište. Opatijci ipak uspijevaju do kraja trećeg dijela postići dva gola preko Frajmana i Martinčića te tako primiriti domaće vaterpoliste.
U zadnjoj četvrtini Delfini kreću na sve ili ništa što igračima Opatije otvara puno prostora za kontranapade koje koriste Turina i Deželjin da bi nakon gola Josipa Vrdoljaka sa igračem više za 5 : 7, Marko Paradžik postigao posljednji pogodak na utakmici za tešku ali zasluženu opatijsku pobjedu.