2.HVL sjever: Poraz od Lošinj Jazona, pobjeda u Crikvenici

vaterpolo_volosko…u subotu su uvjerljivo poraženi u Malom Lošinju, iako su skoro do samog kraja treće četvrtine opasno prijetili…
…u Crikvenici Opatijci su uspjeli postići prvu pobjedu u prvenstvu nad domaćinima iz CPK-a…
…ovom pobjedom Opatijci su prepustili fenjer pulskom Arsenalu…

Volosko – Polovičan uspjeh ostvarili su vaterpolisti Opatije u 12. i 13. kolu prvenstva 2.HVL skupina sjever.
U subotu su uvjerljivo poraženi u Malom Lošinju, iako su skoro do samog kraja treće četvrtine opasno prijetili domaćim vaterpolistima, međutim u zadnjih osam minuta došlo je do potpunog potopa u kojem su otočani postigli čak sedam golova i tako na kraju slavili sa uvjerljivih 15 : 6.
Plivalište u Čikatu
Suci : Albert Brala i Marko Bistre ( oba Rijeka )
Opunomoćenik HVS-a : Marijan Risek ( Rijeka )

Lošinj Jazon : Opatija II 15 : 6
( 3 : 3, 3 : 2, 2 : 0, 7 : 1 )

Lošinj Jazon : Latin, Čorak 2, Divić, Titlić 5, Obradović, Domagoj Jureša 2, Domenico Jureša 3, Tomše, Blaić, Gledec 3
Trener : Domenico Jureša
Opatija II : Čudina, Begonja, Juraga, Kaluđerović, Vrdoljak, Blažić, Paradžik 2, Možetić, Peroš 4, Žulić, Hraste

Liburnija.net: Ekipa VK Opatija II

Dan kasnije, u nedjelju na plivalištu u Crikvenici, Opatijci su uspjeli postići prvu pobjedu u prvenstvu, a žrtva je bio crikvenički CPK. Kirci su poveli sa 2 : 0 i stali a opatijski vaterpolisti tada rade seriju 10 : 2 koja im osigurava relativno mirno privođenje utakmice kraju iako su domaćini u posljednjoj četvrtini zaprijetili dolaskom na samo dva gola zaostatka, međutim za potpuni preokret nisu više imali snage.
Ovom pobjedom Opatijci su prepustili fenjer pulskom Arsenalu kojega upravo u posljednjem kolu sljedeće subote dočekuju na svom plivalištu u Voloskom.