3. HVL : Remi na početku @ Volosko

Arhiva Liburnija.net

U sljedećem kolu, na plivalištu u Voloskom, Opatijci dočekuju momčad Pule.

Volosko – Vaterpolisti Opatije otvorili su prvenstvo 3. HVL remijem na domaćem plivalištu. Protivnik je bila momčad Crikvenice a konačni rezultat utakmice glasio je 9 : 9.

Crikveničani su bolje otvorili susret i nakon prvih sedam minuta imali veliku prednost od 4 : 1. Predvođeni Bojanom Carom gosti su i u drugoj četvrtini prvi postigli pogodak za 5 : 1 da bi nakon toga Opatijci malo angažiranije zaigrali u obrani rezultat čega je prvo vodstvo na utakmici koje je donio Mario Štokić dvije sekunde prije kraja trećeg dijela.

U posljednjih sedam minuta ponovno bolje ulaze gosti iz Crikvenice te pogocima Pupovca i Bojana Cara preokreću rezultat u svoju korist, ali Žulić svojim četvrtim golom na utakmici ubrzo vraća stvari na početak.

Posljednjih 60 sekundi donosi pravu dramu u kojoj najprije Blažičević dovodi Crikvenicu u vodstvo 9 : 8 a samo deset sekundi nakon toga Štokić iznuđuje isključenje i poravnava na 9 : 9. Gostujući vaterpolisti do kraja utakmice dobivaju još jednu priliku sa igračem više međutim Opatijci se vješto brane i osvajaju loptu za posljednji napad u kojem sudac Čipčić pokušaj Peroša zaustavlja sviranjem kontraprekršaja.