3. HVL skupina Rijeka : Opatijci s bodovima iz Crikvenice

Arhiva Liburnija.net

Trener Milan Samac, koji je u ovoj utakmici mijenjao obavezama na završnici kupa hrvatske za nade spriječenog Danijela Kancijanića, nije imao na raspolaganju Štokića i Peroša, ali su zato po prvi puta ovog ljeta u sastavu bili juniorski reprezentativci Ivo Radetić i Dario Rakovac.

Crikvenica – Opatijski vaterpolisti upisali su novu pobjedu u 4. kolu prvenstva 3.HVL skupina Rijeka. Na teškom gostovanju u Crikvenici uspjeli su minimalno savladati vodeću momčad lige te se tom pobjedom izjednačiti sa svojim domaćinima na čelu prvenstvene ljestvice.

Opatijci su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 2 : 1 da bi zatim domaćini napravili seriju od četiri uzastopna gola za njihovo vodstvo na poluvremenu od 5 : 3.

U nastavku utakmice uz ponešto viška nervoze kod domaćih igrača i trenera, ekipe su se smjenjivale u vodstvu sve do dvije minute prije kraja utakmice kada sudbinu Kiraca svojim drugim pogotkom zapečaćuje Kaluđerović. Crikveničani u posljednje dvije minute ne uspijevaju realizirati dva igrača više, a Opatijci jednog pa utakmica završava rezultatom 9 : 8.