Aktivni karatisti – u mjesec dana osvojili pregršt medalja @ Opatija

karate_klub_opatija

Opatijski su karatisti i karatistice bili uspješni na domaćim i međunarodnim turnirima, a kompletan popis rezultata donosimo u nastavku teksta.

Opatija – Natjecatelji i natjecateljice Karate kluba Opatija u proteklih mjesec dana ostvarili su brojne uspješne rezultate.

U nedjelju, 15. rujna, održao se 2. Zagreb Karate Cup za uzrast do mlađih seniora i seniorki, na kojem je sudjelovalo 280 natjecatelja i natjecateljica iz 38 klubova. S navedenog su turnira članovi KK Opatija donijeli 6 medalja: Petra Žic osvojila je 2. mjesto u kategoriji mlađih seniorki (-60 kg), Danka Zorić također 2. mjesto u kategoriji mlađih seniorki (+60kg), Luka Manola u kategoriji juniora (-68 kg) 3. mjesto, Leon Tuna među kadetima (+70 kg) osvojio je 2. mjesto, Paula Manola u kategoriji mlađih kadetkinja (-55 kg) osvojila je 2. mjesto te Anton Baždarić u kategoriji učenika (+46 kg) također je osvojio srebrnu medalju.

Vikend nakon, 21. rujna, u Karlovcu je održan „Karlovac Open“, turnir koji je okupio 300 natjecateljica i natjecatelja iz 52 kluba, kako iz Hrvatske tako i iz Bosne i Hercegovine. Karate klub Opatija osvojio je 6 medalja: Danka Zorić (mlađe seniorke, +60 kg) 1. mjesto, srebrne su medalje dobile Petra Žic (mlađe seniorke, -60 kg), Maja Zorić (juniorke, +59 kg) i Paula Manola u kategoriji mlađih kadetkinja (-55 kg), a Leon Tuna (kadeti, +70 kg) i Paula Manola među kadetkinjama (- 54 kg) brončanu medalju. Bitno je napomenuti kako je ovaj turnir bio ujedno i kontrolni turnir za kadetsku, juniorsku i mlađu seniorsku mušku i žensku selekciju Hrvatske u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje će se, za navedene uzraste, održati u Španjolskoj, od 07. do 10. studenog.

Taj isti vikend (21. i 22. rujna) održan je German Open u gradu Hanau, kraj Frankfurta. Navedeni je turnir jedan od najjačih Europe iz serije turnira Premier lige, koji se boduje za seniorsku svjetsku rang listu. Nastupilo je 612 seniora i seniorki iz 46 zemalja. Naša reprezentativka Azra Saleš, u kategoriji do 68 kg u kojoj je nastupilo još 30 natjecateljica, ostvarila je odličan rezultat osvojivši 1. mjesto, s 5 pobjeda.

Na turniru Darfest u Daruvaru gdje je 28. rujna sudjelovalo 380 natjecateljica i natjecatelja iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine, Karate klub Opatija ostvario je sljedeće rezultate: Petra Žic osvojila je 3. mjesto u kategoriji mlađih seniorki do 60 kg, Maja Zorić u kategoriji juniorki iznad 59 kg osvojila je 1. mjesto, a Paula Manola također zlatnu medalju, u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kilograma.

U nedjelju, 29. rujna, prvi je put održan Kup KK Grobničan u Mavrincima. Turnir je bio više namijenjen mlađim uzrastima, a među ukupno 250 natjecatelja, nastupilo je i nekoliko iz opatijskog kluba, među kojima su medalje osvojili: Paula Manola, i to 3. mjesto u kategoriji kadetkinja (-54 kg) i 1. mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja (-55 kg) te Leon Tuna – 3. mjesto u kategoriji kadeta (+70 kg).

Na Cro Openu u Rijeci, Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje slovi kao najjače u Hrvatskoj i jedno od najboljih u Europi, 5. i 6. listopada, nsudjelovalo je 1120 natjecateljica i natjecatelja iz 20 zemalja. Jaka i mnogobrojna konkurencija nije spriječila opatijske natjecatelje/ice u ostvarivanju uspješnih rezultata: Neven Martić osvojio je 2. mjesto u kategoriji seniora (-75 kg), Danka Zorić 1. mjesto u kategoriji mlađih seniorki (+ 60 kg), Maja Zorić u kategoriji juniorki (+59 kg) također 1. mjesto te Paula Manola u kategoriji mlađih kadetkinja (-55 kg) 2. mjesto. Ovaj je turnir također bio i kontrolni turnir za naše reprezentacije, uoči Svjetskog prvenstva koje će se održati početkom studenog.
Iz Karate kluba Opatija poručuju kako Azra Saleš na navedenom prvenstvu nije mogla nastupiti, s obzirom da je taj isti vikend sudjelovala na seminaru u Grčkoj, uz ostale sportaše i sportašice predstavnike svih zemalja koji sudjeluju na Mediteranskim igrama. No, upravo je i to još jedno priznanje Saleš, s obzirom da je od mnogih sudionika iz Hrvatske na ovogodišnjim Mediteranskim igrama upravo ona delegirana od strane Hrvatskog Olimpijskog Odbora.
Čestitke svim natjecateljicama i natjecateljima!