[FOTO] Andrijašević Rijeci donio izjednačenje iz penala u nadoknadi

Utakmicu su obilježila četiri pogotka i mnoge provjere na VAR-u koje su uvelike mijenjale ritam i usporavale utakmicu.

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Šibenika podijelili su bodove (2:2) u utakmici 19. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Igrale se 101. minuta utakmice na Rujevici kada je Todrovski povukao Arsenića i nakon provjere VAR-a sudac Vučković pokazao je na bijelu točku.

Andrijašević je bio siguran – 2:2.

Na početku sudačke nadoknade jedan ubačaj s desne strane Andrijašević je prebacio glavom, a Yateke poentirao. Uslijedila je jedna od mnogih provjera VAR-a i gol je poništen zbog zaleđa Kulenovića koji, prema svemu sudeći, nije utjecao na igru.

Rijeka je odlično ušla u utakmicu. Andrijašević je odlično izbacio Menala koji se sjurio prema golu Šibenika, ali vratar Labrović sačuvao je svoju mrežu. Rijeka je tako ponovo propustila veliku priliku na otvaranju utakmice.

U prvom dijelu valja istaknuti i dvije situacije u 12. i 45. minuti u kojima je sudac Vučković pokazao na bijelu točku da bi nakon provjere VAR-a poništio odluku.

Šibenik se probudio u 21. minuti. Bulat je potegnuo s 30 metara, Nevistić se rastegnuo koliko je mogao, ali vratnica je spasila Rijeku.

I onda je Šibenik poveo u 27. minuti. Sahiti je nekako uspio nekako zadržati loptu, ušao u kazneni prostor i poentirao – 0:1.

Već u idućoj minuti Rijeka je mogla do izjednačenja, Pavičićev udarac s 18 metara prošao je uz vratnicu.

I onda ponovo šok na Rujevici. Rak je ubacio za Jurića koji je ostao sam pred golom – 0:2.

Rijeka se brzo oporavila od šoka i smanjila u 34. minuti nakon sjajnog duplog pasa Pavičića i Menala. Menalo je petom odigrao za Pavičića koji je poentirao snažnim udarcem s 14 metara – 1:2!

Rijeka je dodatno pritisnula ali dva udarca glavom Andrijaševića (36′, 39′) i jedan Menala (43′) nisu bili precizni.

Bijeli su, kako je poluvrijeme odmicalo, dala sve u napad. Udarac Murića (67′) završio je na vratnici, a Čerinov udarac (72′) prošao je uz vratnicu.