Anja Hamerlitz 10. na svijetu, Paolo Mavričić najbolji na Hvaru

Anja Hamerlitz

U Omanu, Anja Hamerlitz, članica JK Opatija, u ukupnom je plasmanu zauzela vrlo dobro 10. mjesto. Paolo Mavričić (JK Opatija) pobjednik je Novogodišnje hvarske regate u klasi Laser 4,7, dok je njegov klupski kolega Joško Galović u istoj kategoriji zauzeo 3. mjesto.

Opatija – U Omanu se od 27. prosinca 2013. do 3. siječnja, održavalo Svjetsko juniorsko prvenstvo u jedrenju za klasu Laser Radial.

Anja Hamerlitz, članica JK Opatija, u ukupnom je plasmanu zauzela vrlo dobro 10. mjesto. Uvjeti na moru bili su vrlo promjenjivi, na trenutke i teški. Puhao je slab do umjeren vjetar promjenjivog smjera, a svjetska prvakinja postala je Finkinja Monika Mikkola.

Paolo Mavričić

Paolo Mavričić (JK Opatija) pobjednik je Novogodišnje hvarske regate u klasi Laser 4,7, dok je njegov klupski kolega Joško Galović u istoj kategoriji zauzeo 3. mjesto.

Na regati se okupilo 210 jedriličara iz 11 država. Jedrilo se u svim klasama, a regata se boduje kao kriterijska najvišeg koeficijenta (u klasama Laser Radial i Laser 4,7 boduje se i za Europa cup). Uvjeti na regatnom polju su bili promjenjivi – prvog dana puhala je bura do pet čvorova, drugi dan jugo do 12 čvorova, treći dan levant do 16 čvorova, a četvrti dan bila je bonaca.

Pobjedu u klasi Optimist odnio je Austrijanac Yannis Saje. Opatijski su jedriličari postigli sljedeće rezultate: Marko Gačić 13. mjesto, Tomas Hamerlitz 23. mjesto (3. do 12 godina), Marko Vuksanović 75. mjesto, Lucija Laković 84. mjesto. U klasi Laser Standard pobijedio je Tonči Stipanović (JK Mornar Split), a JK Opatija u ovoj klasi nije imao predstavnika. U Laser Radialu pobijedio je Toni Bušić (JK Labud Split). Mateo Pavinčić (JK Opatija) zauzeo je 17. mjesto. Uz već spomenute Mavričića i Galovića, u klasi Laser 4,7 nastupio je i Pavle Živanović, koji je naposljetku zauzeo deveto mjesto.