Azri Saleš zlatna medalja na svjetskom kupu, Ivona Tubić petoplasirana @ Laško

Azra Saleš

Azra Saleš

Istog vikenda borili su se i mlađi članovi kluba, i to u Nedelišću, iz kojeg se Lucija i Petra Peruško vraćaju s bronca, a Paula Manola sa zlatom, a Anton Baždarić sa dva srebra…

Laško, Nedelišće – Proteklog vikenda opatijski karatisti i karatistice nastupili su u Laškom i Nedelišću, otkud se ne vraćaju praznih ruku.

U Laškom je 15. i 16. ožujka održan kup za seniore i seniorke pod nazivom Karate 1 – World Cup, koji se bodovao za svjetsku rang listu. To je ujedno bilo i obavezno natjecanje za mušku i žensku seniorsku reprezentaciju koja se priprema za Europsko prvenstvo, a koje će se od 1. do 4. svibnja održati u Tampereu, Finskoj. Od 380 natjecatelja i natjecateljica koji su iz 39 zemalja Europe, Azije i Amerike nastupili, sudjelovale su i tri karatistice Karate kluba Opatija. Azra Saleš u kategoriji do 68 kilograma osvojila je zlatnu medalju, dok je Ivona Tubić u istoj kategoriji stigla do 5. mjesta. Danka Zorić borila se u među 33 natjecateljice u kategoriji do 61 kilograma, te je izgubila borbu u 1. kolu.

Nešto mlađi članovi kluba 15. ožujka sudjelovale si na turniru Cro Cup u Nedelišću uz hrvatske i mađarske natjecatelje i natjecateljice. U kategoriji kadetkinja iznad 54 kilograma nastupile su Lucija i Petra Peruško te obje osvojile broncu. Paula Manola među mlađim kadetkinjama iznad 55 kilograma oko vrata je stavila zlatnu medalju, a Anton Baždarić osvojio je dva srebra, u kategoriji mlađih kadeta do 52 kilograma te učenika iznad 46 kilograma.