Berba medalja – opatijski karatisti uspješni na međunarodnom turniru @ Čakovec

karate_klub_opatija

Među 550 natjecatelja iz 6 zemalja – Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Srbije, Kanade i BiH, pet je karatistica i karatista opatijskog kluba osvojilo medalje.

Čakovec – Sedam natjecateljica i natjecatelja Karate kuba Opatija proteklog je vikenda sudjelovalo na 18. Međimurje Open turniru u Čakovcu. Ovo je natjecanje bilo također i kontrolni turnir za mušku i žensku seniorsku reprezentaciju u sklopu ciklusa priprema za Svjetsko prvenstvo koje će se održati od 5. do 9. studenog u Bremenu.

Danka Zorić zaslužila je prvo mjesto među seniorkama do 68 kilograma te treće mjesto u kategoriji mlađih seniorki iznad 60 kilograma. Maja Zorić osvojila je zlato među juniorkama iznad 59 kilograma, a Petra Peruško u istoj kategoriji ali do 59 kilograma osvojila je srebro. Paula Manola izborila se za zlato u kategoriji mlađih kadetkinja iznad 55 kilograma, dok se Anton Baždarić okitio čak dvjema medaljama – zlatnom u kategoriji učenika iznad 46 kilograma te srebrom u kategoriji mlađih kadeta do 57 kilograma.