Biciklizam: Josip Rumac osvojio juniorsku broncu na Svjetskom prvenstvu

Liburnija.net: Ilustracija…

Mladi hrvatski biciklist Josip Rumac ostvario je veliki uspjeh osvojivši treće mjesto u cestovnoj utrci juniora na Svjetskom prvenstvu u nizozemskom Valkenburgu.

Valkenburg – Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u nizozemskom Limburgu cestovnu kružnu utrku juniora dugu 128,8 kilometara, Josip Rumac okončao na izvrsnom trećem mjestu! Ovaj rezultat povijesni je uspjeh hrvatskog biciklizma na smotrama Svjetske biciklističke federacije (UCI), obzirom da niti jedan hrvatski predstavnik prije Rumca, nije uspio napraviti takav rezultat.

Rumac je dionicu do 128.8 kilometara prošao u vremenu pobjednika Slovenca Mateja Mohoriča – tri sata i 45 sekundi, a identično vrijeme imao je je drugoplasirani Australac Caleb ewan. Drugi hrvatski predstavnik Bruno Maltar nije završio utrku.

Inače, Rumac je član slovenskog kluba ‘HIT Casino’s Pro Beton’, svoju karijeru započeo u lovranskom Brdsko biciklističkom klubu ‘Marun’ iz Lovrana, dok je 2010. i 2011. godine bio je član istarske ‘Loborike’.

Svjetsko prvenstvo u biciklizmu završit će danas cestovnom utrkom seniora, a hrvatske će boje braniti Kristijan Đurasek, Vladimir Miholjević i Radoslav Rogina.