Četiri gola Rijeke za uvjerljivu pobjedu protiv Zadra

...arhiva...

…arhiva…

Rijeka je probila gostujuću obranu u 25. minuti. Zadrani su nesmotreno izgubili loptu pred kaznenim prostorom. Ona je došla do Balaja koji je sjajno potegnuo sa 16 metara i svladao Matkovića – 1:0. Taj trenutak otvorio je put Rijeci prema novom slavlju.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Zadar u utakmici 25. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši tako su se nakon tri prvenstvene utakmice (dva remija i poraz) vratili na pobjedničke staze. Izabranici Matjaža Keka od prve minute su krenuli s napadima, čekao se prvi gol koji će otključati obranu Zadra.

Samo pet minuta kasnije stigao je i drugi gol. Balaj je odigrao za Alexa koji je sjajno gurnuo loptu u prostor za Hristova. Napadač Rijeke efektno je prebacio vratara Zadra za prvijenac u riječkom dresu – 2:0.

Točku na “i” u prvom dijelu stavio je Marin Leovac. Nakon jednog slobodnog udarca, lopta je došla do Leovca na rubu kaznenog prostora koji ju je prekrasnim volejem pospremio u mrežu – 3:0!

Iako je već nakon 45 minuta bilo jasno da će bodovi ostati na Kantridi, riječki nogometaši pritisnuli su i u nastavku. Nekoliko opasnih situacija nije rezultiralo golom, ali zato je nagrada stigla u 56. minuti. Leovac je dodao Bradariću na rubu kaznenog prostora. Veznjak Rijeke efektno je prebacio braniče Zadra, a Hristov se odlično snašao i postigao drugi gol na utakmici – 4:0.