Danka Zorić iz KK Opatija je nova prvakinja Hrvatske @ Zagreb

karate_ph_zagreb_2013_opatija (1)

Zlatnu medalju osvojila je i seniorska ženska ekipa, juniorke su osvojile srebro, a kadetkinje broncu.

Opatija/Zagreb – Prvenstvo Hrvatske u karateu za mlađe seniore i seniorke u borbama pojedinačno te za kadetkinje i kadete, juniorke i juniore, mlađe seniorke i mlađe seniore u katama pojedinačno i ekipno, održalo se u subotu, 14. prosinca u Zagrebu.

karate_ph_zagreb_2013_opatija (2)

Iz Karate kluba Opatija nastupile su dvije natjecateljice. U kategoriji ml. seniorki do 60 kilograma Petra Žic ostala je bez medalje, a Danka Zorić je, u kategoriji iznad 60 kilograma, osvojila zlatnu medalju, čime je ostvarila pravo nastupa na Europskom prvenstvu u Lisabonu sljedeće godine, što je, prisjetimo se, prošlog vikenda ostvarila i njezina sestra Maja, u kategoriji juniorki iznad 59 kilograma.

Dan kasnije, također u Zagrebu, održalo se Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, juniore i juniorke te seniore i seniorke u borbama ekipno. Od tri ženske ekipe koje su iz opatijskog kluba sudjelovale, sve su osvojile medalju.

Seniorska ekipa u sastavu Azre Saleš, Ivone Tubić, Danke Zorić i Petre Žic osvojila je zlatnu medalju. Juniorska ekipa koju su činile Maja Zorić, Ljiljana Pendić, Lucija Peruško i Petra Peruško zauzela je 2. mjesto, a 3. mjesto osvojile su djevojke kadetske ekipe u sastavu: Lucija Peruško, Petra Peruško i Ena Zrinšćak.