Dinamo s drugom ekipom porazio HNK Rijeku – Rani pogodak Puljića pružio lažnu nadu bijelima

Gosti su rano poveli preko Puljića, već u 6. minuti utakmice. Krajem prvog dijela izjednačio je bivši „bijeli“ Mario Gavranović, a u drugom dijelu rezultat su preokrenuli Perić i Moro.

Zagreb – Obje momčadi otvoreno su ušle u utakmicu, usprkos činjenici da niti jedan trener na travnjak nije poslao „prvu ekipu“. Riječani su, naime, bili desetkovani ozljedama, a trener Dinama Nenad Bjelica odlučio je odmoriti ključne igrače „modrog proljeća“ u Europi nakon ovotjedne pobjede nad Benficom.

Ipak, i „rezerve“ su pokazale kvalitetnu igru, uz brojne prilike praktički od prve minute. Nakon dvije šanse Dinama u 2. i 4. minuti, obje bez veće opasnosti za riječka vrata, Jakov Puljić u 6. minuti šokirao je Maksimir. Bušnja je odličnim dodavanjem pronašao Mamića koji je sjajno ubacio, a Puljić pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju.

Prigode su se nizale i u nastavku prvog dijela, uglavnom je opasnije bilo pred golom Riječana. U 30. minuti Gavranović je škaricama prebacio loptu iznad grede na ubačaj Kadziara, koji je i tri minute kasnije sjajno uspio zavrnuti u pet metara, ali tamo nije bilo nikog od igrača Dinama da je pospremi u mrežu. Domaćini su umalo pogodili iz kornera, ali opasan ubačaj Sluga je „boksao“, a Kvržić blokirao pokušaj Rrahmanija koji je na „odbijanac“ pucao „iz prve“.

Dominaciju je Dinamo okrunio nekoliko minta pred kraj prvog dijela, u 42. minuti zabio je Gavranović. Rrahmani je ubacio s lijeve strane, obrana Rijeke nije najbolje reagirala. Moro je pucao, a Gavranović postavio nogu i prebacio Slugu za izjednačenje.

Drugo poluvrijeme donijelo je preokret, očekivan nakon pritiska domaće ekipe. Već u 49. minuti Dinamo je imao stopostotnu priliku nakon što je Gavranović proigrao Mora u kaznenom prostoru, ali je sjajnom reakcijom Velkovski spriječio pogodak.

No, u 57. minuti nije bilo spasa za Riječane, Dinamo je poveo 2:1 iz slobodnog udarca s lijeve strane, nekih dvadesetak metara od gola. Nakon ubačaja, Perić je bio najviši i lopta je završila u mreži Rijeke. Jednu od rijetkih prilika Rijeke u drugom dijelu propustio je Acosty u 58. minuti – njegov udarac s ruba šesnaesterca sigurno je osujetio golman Zagorac.

Nakon desetak minuta zatišja, Dinamo je ponovo poslao loptu iza leđa Sluge. Nakon gužve u kaznenom prostoru Rijeke, Atiemwen je vratio povratnu loptu za Moru koji je precizno pogodio za 3:1 u 69. minuti.

Do kraja utakmice valja zabilježiti još samo pokušaj Bušnje u 81. minuti. Lijepo je potegnuo s 18 metara, ali lopta je otišla preko grede.