Dobri rezultati opatijskih karatista na međunarodnim turnirima @ Pariz, Samobor

Azra Saleš

Azra Saleš

U Parizu je Azra Saleš iz KK Opatija osvojila 7. mjesto, a u Samoboru su Maja Zorić i Anton Baždarić osvojili brončane medalje.

Pariz/Samobor – Opatijski karatisti i s nekolicine natjecanja održanih tijekom siječnja vratili su se ovjenčani medaljama ili pak ohrabreni dobrim rezultatima. Paris Open, jedan od najjačih turnira svijeta u karateu, održao se 11. i 12. siječnja. Navedeni se turnir boduje za Svjetsku rang listu, a sudjelovalo je preko 700 seniorki i seniora iz 57 zemalja. Iz Karate kluba Opatija nastupila je Azra Saleš koja se borila u kategoriji do 68 kilograma te je u jakoj konkurenciji među 41 natjecateljicom zauzela 7. mjesto.

Vikend nakon, 18. i 19. siječnja, u Samoboru se održao međunarodni Grand Prix Croatia na kojem je sudjelovalo više od 1 500 natjecatelja i natjecateljica iz 17 zemalja. S obzirom da je ovaj turnir bio posljednja provjera forme prije Europskog prvenstva, konkurencija je bila brojna i jaka.

Među sudionicima iz Primorsko-goranske županije, u uzrastima kadeta/kadetkinja, juniora/juniorki i ml. seniora/seniorki, samo ih je četiri osvojilo medalju, a među njima je i Maja Zorić iz opatijskog kluba, koja je u kategoriji juniorki iznad 59 kilograma osvojila brončanu medalju. Anton Baždarić još je jedan od deset natjecatelja/ica koji su iz ovog kluba nastupili, a on je, u kategoriji učenika iznad 42 kilograma, također osvojio broncu.