Druga momčad Rijeke uspješnija od nogometaša Opatije

rijeka2_opatija_2014

Nakon što su dugo pokušavali probiti suparnički defanzivni blok, bijeli su poveli u 45. minuti kada je Mislav Oršić na lijevoj strani kaznenog prostora dobio prostor za udarac i s 15-ak metara prizemno pogodio kut nemoćnog vratara Opatije.

Rijeka – Druga momčad Rijeke pobijedila je Opatiju rezultatom 3:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici. Momčad Renata Pilipovića 20-ak dana prije početka prvenstva lako se obračunala s prošlosezonskim prvakom zapadne skupine Treće HNL koji u svojim redovima ima i niz bivših prvotimaca (Dunković, Matovina) ili juniora Rijeke.

Nakon što su dugo pokušavali probiti suparnički defanzivni blok, bijeli su poveli u 45. minuti kada je Mislav Oršić na lijevoj strani kaznenog prostora dobio prostor za udarac i s 15-ak metara prizemno pogodio kut nemoćnog vratara Opatije. Prethodno je Solomon Theophilus lakoćom promašio dvije vrlo dobre prilike kada je nakon povratnih lopti Okechukwua pa Collinsa promašio prazan gol i pogodio vratnicu.

U drugom poluvremenu Rijeka 2 je ulaskom nekih igrača s klupe dodatno podigla kvalitetu svoje igre. Tome je posebno pridonio Matej Mršić koji je sudjelovao u akcijama kod oba pogotka u drugom dijelu. Najprije je u 55. minuti nakon dobre akcije podvalio loptu Filipu Dangubiću koji je još jednom pokazao svoj istančani golgeterski instinkt i pogodio za 2:0, dok je u samoj završnici nakon prodora oštro ubacio loptu na peterac gdje je ispred Marciuša netko od gostujućih braniča skrenuo loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Uz još nekoliko dobrih prilika i kombinacija, bijelima je zbog zaleđa poništen i pogodak koji je djelo Lucasa Scaglie.

Rijeka 2: Nwolokor, Vidas, Bagadur, Budicin, Collins, Gerald, Pušić, Oršić, Kokorović, Okechukwu, Solomon (još su igrali: Batinić, Mršić, Scaglia, Lucić, Budan, Klapan, Marciuš, Dangubić).

Iduće provjere Rijeka 2 ima već ovog vikenda kada gostuje kod Ludbrega i Umaga.