EP u karateu: Jelena Kovačević osvojila zlato @ Tenerife

Liburnija.net: Jelena Kovačević - lani srebrna u Zürichu, na Tenerifima postala Europska prvakinja…

Na Europskom prvenstvu u karateu, koje se održava u gradu Adejeu na Tenerifima, danas je 27-godišnja Jelena Kovačević osvojila naslov europske prvakinje u kategoriji do 55 kg.

Adej / Opatija – U četvrtom uzastopnom finalu na EP Jelena Kovačević je drugi put u karijeri osvojila zlatnu medalju, jer se zlatnom kolajnom najbolje na Starom kontinentu okitila i prije tri godine u Zagrebu. Na Europskom prvenstvu u karateu, koje se održava u gradu Adejeu na Tenerifima, danas je Jelena Kovačević osvojila naslov europske prvakinje u kategoriji do 55 kg.

U četvrtom uzastopnom finalu na EP Jelena je drugi put u karijeri osvojila zlatnu medalju, jer se zlatnom kolajnom najbolje na Starom kontinentu okitila i prije tri godine u Zagrebu. U finalu Kovačević je izvrsno krenula i stekla početnu prednost u ranoj fazi borbe u kojoj je povela sa 2:0. Do kraja susreta njezina protivnica Njemica Jana Bitsch uspjela je samo smanjiti rezultat na konačnih 2:1.

Također, danas je brončanu medalju u kategoriji do 61 kg osvojila mlada Riječanka Ivana Bebek. U susretu za treće mjesto u kategoriji do 61 kilograma Riječanka je pobijedila Slovakinju Dagmaru Kubinsku 4:0.

Ana-Marija Čelan u kategoriji iznad 68 kilograma izgubila je borbu za broncu od Francuskinje Nadege Ibrahim 0:1. Do 68 kilograma Ivona Tubić protiv Ruskinje Inge Sheroziy, je ostala bez medalje sudačkim preglasavanjem, a isto se dogodilo i Marijanu Logarušiću, 18-godišnjem srednjoškolcu iz Sesveta, u kategoriji do 67 kilograma.

Hrvatska ženska karate reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva u ekipnom dijelu. Ivona Tubić, Azra Saleš, Ana Maria Čelan i Maša Martinović ostvarile su tako povijesni uspjeh osvajanjem srebrne medalje. Hrvatice su pobijedile Španjolsku, viceprvakinje svijeta, 2:0, Begiju 2:0, Italija 1:0 u polufinalu su bile bolje od Švicarske, te će se za zlato boriti protiv Turske.