13_predbozicni_kup_za_krstase_volosko_regata_jedrenje_2015_1

Po grupama prva mjesta osvojili su Boris Paškvan (Blue star – JK Neverin Čavle), Edoardo Ferlan (Follow me – JK Opatija), Marko Pigniolini (Spirit of Geronimo – JK 3. Maj), Aleksandar Šlosar (Aleksandra – JK Opatija) i Davor Jelača (Blue label -YC Croatia). Fotogaleriju koju smo snimili tijekom regate pogledajte na ovom linku

13_predbozicni_kup_za_krstase_volosko_regata_jedrenje_2015

Volosko – Posljednja regata za krstaše na Sjevernom Jadranu, 13. Vološćanski predbožićni kup, okupio je 24 jedrilice s točno 100 članova posade.

Regata je startala u 11 sati, ispred Vološćanskog mula, a jedrilo se štap polje na ruti Preluk – hotel Bellvedere, koju je van konkurencije najbrže odjedrila posada broda Molo longo sa skiperom Rajkom Kujundžićem. U službenoj konkurenciji najbrži brod bio je Follow me sa skiperom Edoardom Ferlanom (JK Opatija), drugo mjesto osvojila je posada jedrilice Spirit of Geronimo i kormilar Marko Pigniolini (JK 3. Maj), na treće plasirao Davor Jelača s brodom Blue label (YC Croatia) dok je četvrto mjesto pripalo njegovom klupskom kolegi Mladenu Babcu i posadi broda Skradin.