volosko_vaterpolo_smPobjedom nad do jučer liderom prvenstva i aktualnim prvakom ekipom Salone, opatijski vaterpolisti zasjeli su četiri kola prije kraja na čelo ligaške kolone i time potvrdili svoju neupitnu kvalitetu.
U foto galeriji koju je pripremila ekipa Liburnija.net magazina pogledajte kako je prošla nedeljna večer na vološćanskom plivalištu
Volosko – Prošlogodišnji prvaci sinoć ničim nisu opravdali vodeću poziciju jer su osim uvodne četvrtine koju su riješili u svoju korist u sljedeće tri postigli samo dva pogotka te iskazali totalnu nemoć i bezidejnost posebice u napadačkim akcijama.
S druge strane opatijski vaterpolisti nakon što su na početku utakmice bili impresionirani ambijentom plivališta u vološćanskoj luci te sputani očitom željom da se u što ljepšem svjetlu po prvi puta ove godine predstave svojim navijačima u nastavku su pohvatali sve konce igre u svoje ruke i deklasirali svog protivnika u svim segmentima vaterpolo igre.
Utakmicu je pogotkom otvorio kapetan Opatijaca Martinčić da bi već u sljedećem napadu lijepim lob udarcem uzvratio Kundid. Do kraja četvrtine gosti postižu još jedan gol preko Kuzmanića iz peterca, a Opatijci ne koriste igrača više pa tako Salona na prvi odmor odlazi sa minimalnom prednošću.
Tek što je započela druga četvrtina gosti golom Kundida povećavaju prednost a nedugo zatim imaju i veliku priliku za četvrti gol međutim vratar Opatije Vuković skida čistu kontru Jurišiću.
Od tog trenutka pa do kraja utakmice u plivalištu postoji samo jedna momčad i to ona domaćina koja najprije preko Deželjina smanjuje, a zatim golom Turine poravnava rezultat na 3 : 3.

Liburnija.net: Opatijski vaterpolisti u akciji...

Drugo poluvrijeme počinje isključenjem Jalavića koje koristi Frajman za 4 : 3 vodstvo Opatijaca. Do kraja trećeg perioda Deželjin diže prednost na dva gola, a Deni Damjanović pogotkom sa stative nakon lijepe kombinacije sa igračem više na plus tri.
Nakon što Kundid svojim trećim golom privremeno smanjuje rezultat, Turina 0:53 sekunde do kraja pretposljednjeg dijela utakmice vraća opatijsku prednost na tri pogotka razlike.
U posljednjoj četvrtini igrači Salone osim pretjerane nervoze ne pokazuju gotovo ništa pa Opatijci sa dva gola Deželjina i jednim Martinčića lagano privode utakmicu kraju na veliku radost svojih navijača.
U domaćoj ekipi treba pohvaliti sve igrače na izvrsnoj igri dok se kod blijedih gostiju u nešto boljem izdanju predstavio trostruki strijelac Kundid.
Liburnija.net: Ajmo naši... Publika na tribinama @ plivalište Volosko