2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija

Posebne pohvale zaslužuje Gala Zukić koja je hrabrim i koncentriranim nastupima uspjela osvojiti naslov državne prvakinje za 2015. godinu. Drugi zlatni Pešekan na ovome je turniru bio Mateo Šepić. Četrnaestogodišnjak iz Rukavca u kategoriji dječaka do 18 godina pomeo je konkurenciju i zasluženo se okitio još jednim naslovom u karijeri. Veliku fotogaleriju s preko 150 fotografija pogledajte na ovom linku

2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija_4

Opatija – 2. Prvenstvo Hrvatske u Speed badmintonu održano je subote u Sportskoj dvorani Marino Cvetković. Spomenuta manifestacija u organizaciji Speed badminton kluba Pešekani okupila je najbolje Hrvatske natjecatelje koji su posjetiteljima ponudili pregršt atraktivnih i zanimljivih dvoboja u ovom novom sportu.

Na turniru je nastupilo 47 igrača u 8 pojedinačnih kategorija te 10 parova u kategorijama mix i open parova. Od početka u 9:15 do posljednjeg meča finala mix parova u 19:30, ukupno je odigrano 98 mečeva na 7 postavljenih terena na parketu dvorane. Počevši od najmlađeg 9-godišnjeg Tome Petaka iz Zagreba, svi su prijavljeni igrači svojim prikazanim zanjem i vještinama doprinjeli ukupnom uspjehu ove manifestacije.

2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija_5

Što se tiče domaćina SBK Pešekana, njihova se impresivna kolekcija odličja itekako povećala nakon ovog prvenstva. Za Pešekane je na ovom natjecanju nastupilo čak 15 igrača i to: Sara Šipić, Gala Zukić, Mateo Šepić, Iva Škarica, Vedran Ružić, Denis Povh, Kristijan Lanča, Marin Ružić, Davor Šipić, Zdravko Škarica, Vlatko Franović, Jasmin Zukić, Erio Zahirović, Damir Barišić i Aleksandar Franjul. Ovoga je puta najveća zvijezda Pešekana bila 13 – godišnja lovranka Gala Zukić koja je izvrsnim nastupima u kategoriji U14 DJEVOJČICE i MIX PAROVI (zajedno sa Zdravkom Škaricom) osvojila prvo mjesto u U14 te drugo mjesto u MIX parovima. Posebne pohvale zaslužuje Galin nastup u pojedinačnoj konkurenciji u kojoj je iako je bila postavljena tek za 4. nositeljicu, hrabrim i koncentriranim nastupima uspjela osvojiti naslov državne prvakinje za 2015. godinu. Finalni meč koji se rješavao u tie breaku 3. seta bio je prava triler poslastica i pravi test mentalne i fizičke snage koji je Gala položila sa odličnim uspjehom te zasluženo može biti ponosna na sebe i svoj nastup. Također je važno napomenuti daje u Galinoj konkurenciji od prvih 10 igračica sa svjetske rang liste, na ovom turniru nastupilo njih čak 4. Galina protivnica u finalu koja također zaslužuje čestitke bila je Nika Miškulin, inače 2. igračica na svijetu u ovoj kategoriji. Drugi zlatni Pešekan na ovome je turniru bio Mateo Šepić. Četrnaestogodišnjak iz Rukavca u kategoriji dječaka do 18 godina pomeo je konkurenciju i zasluženo se okitio još jednim naslovom u karijeri.

2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija_2

Osim Gale i Matea, još se 7 Pešekana okitilo odličjima na ovom prvenstvu Hrvatske. U U12MIX kategoriji, u svom prvom nastupu na službenom turniru, hrabrom je igrom treće mjesto osvojila Sara Šipić. U kategoriji muškaraca iznad 40 godina drugo je mjesto osvojio Vlatko Franović dok su treće podijelili Damir Barišić i Jasmin Zukić. U kategoriji muškaraca iznad 50 godina, treće je mjesto osvojio Aleksandar Franjul. U kategoriji mix parova već smo spomenuli drugo mjesto Gale Zukić i Zdravka Škarice, dok su u konkurenciji open parova drugo mjesto osvojili braća Vedran i Marin Ružić.

Najatraktivniji naslov, onoga u opan kategoriji zasluženo je otišao u ruke Dasena Jardasa iz SBK Sušak koji je u atraktivnom i zanimljivom finalu u tri seta savladao klupskog kolegu Ivora Ilića. U kategoriji muškaraca iznad 40 godina pobjedu je odnio Damir Ilić iz SBK Sušak. U ženskoj open kategoriji naslovom državne prvakinje okitila se Paula Barković iz SBK Zagreb.

2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija_6

Turnir su na vrlo visokom nivou uspješno organizirali SBK Pešekani uz veliku pomoć Grada Opatije, Opatije 21 i Sportskog saveza grada Opatije. Osim gradske pomoći turnir je pomogao i nemali broj donatora kojima se SBK Pešekani iskreno zahvaljuju a to su: PodUckun.net kao medijski pokrovitelj cijelog eventa, Damirov foto kutak kao službeni fotograf, Radnik d.d. Opatija, Restaurant Aurora Veprinac, Sopex d.o.o, Restaurant Bianco & Nero Opatija, Old School Pub Opatija, Kvarner color Matulji, Jadranprojekt Rijeka, ACI te službeni prijevoznik Pešekana, Adriatransfer.

Posebnu zahvalu ogranizatori bi željeli uputiti našem domaćinu u dvorani, Dragutinu Galini koji je svojim maksimalnim trudom i zalaganjem itekako zaslužan za uspješno organizaciju turnira.

2_prvenstvo_htvatske_speed_badminton_2015_opatija_8

Za Pešekane je ovo ujedno bio i posljednji nastup u ovoj godini. Sljedeća sezona započinje početkom veljače nastupom na međunarodnom turniru u slovenskom Podčetrtku.