prijateljska_utakmica_borac_banja_luka_zeljeznicar_sarajevo_opatija_2014

Najtrofejniji bosanskohercegovački klub jučer je upisao prvi poraz na pripremama ove godine. Veliku foto-galeriju pogledajte na ovom linku

Opatija – Pred sedamdesetak gledatelja na nogometnom igralištu u Opatiji, u prijateljskoj utakmici u sklopu zimskih priprema, NK Borac (Banja Luka) bio je uspješniji od sarajevskog NK Željezničar, s rezultatom 3 : 1.

prijateljska_utakmica_borac_banja_luka_zeljeznicar_sarajevo_opatija_2014_1

Najtrofejniji bosanskohercegovački klub jučer je upisao prvi poraz na pripremama ove godine. Željezničar je bolje otvorio susret, a prvi pogodak u 35. minuti, postigao je Riad Bajić. Nakon dvije minute, Bogdanović je postigao auto-gol i tako izravnao rezultat na 1:1. U 63. minuti Srđan Grahovac postigao je pogodak za ekipu Borca, dok je u 81. minuti, Stefan Dujković zatresao mrežu za konačnih 3:1.

Podsjetimo, prije dva dana banjalučki Borac poražen je od Pomorca iz Kostrena rezultatom 2:0, dok su Plavi u Rovinju odigrali dvije prijateljske utakmice – a obje (Novigrad, Cibalija) su završile podjelom bodova.