hnk_rijeka_nk_osijek_prvenstvo_2014 (15)

Rijeka je pobijedila Osijek u 23.kolu MAXtv Prvelige 1:0 golom Benka iz kaznenog udarca iz 36 minute. Prije toga vratar Mikulić srušio je u kaznenom prostoru Kramarića. Fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – Pogodak Leona Benka iz jedanaesterca donio je Rijeci i četvrtu ovosezonsku pobjedu protiv Osijeka. Jučerašnja utakmica počela je dvominutnim prosvjedom nogometaša Osijeka koji su zagrljeni na središtu travnjaka htjeli ukazati na neodrživo stanje u klubu i na višemjesečne zaostatke u isplati plaća.

U 36′ Kramarića je srušio Mikulić! Nakon duge lopte Moisesa, Kramarić je lijepo ušao u 16 m smiruje loptu i prolazi Mikulića koji ga sapliće s rukama. Vratar Osijeka dobio je i žuti karton, a Benko siguran s bijele točke. Domaći nogometaši nisu se lako došli do tri boda, Osječani su u drugom dijelu izgledali dobro, no ekipa Rijeke je bila uspješnija i stigla do vrijedne pobjede.

hnk_rijeka_nk_osijek_prvenstvo_2014 (19)

Na službenoj press konferenciji trener Rijeke Matjaž Kek je rekao:

– Pobjeda je zaslužena. Ovako se pobjeđuje u momentima kada imaš problem s formom i kad neki pojedinci nisu u pravom ritmu. Pobjedom i bodovima sam zadovoljan, ali igrom ne. Osijeku pak želim sve najbolje u nastavku prvenstva i uvjeren sam da će ostati u ligi.

Kako donosi Novi list, Leon Benko je po svemu sudeći protiv ‘Osijeka’ odigrao posljednju utakmicu ‘bijelom’ dresu. Njegova nova postaja trebao bi biti kineski prvoligaš ‘Dailin’ s kojim je vodeći strijelac lige sve dogovorio nakon što su klubovi navodno postigli dogovor oko visine obeštećenja.

HNK Rijeka: Vargić – Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša – Jugović (od 61′ Maleš) , Moises, Močinić, Sharbini – Kramarić (od 80′ Ajayi), Benko
Trener: Matjaž Kek

NK Osijek: Mikulić – Matas, Bralić, Jonjić, Pavić – Mišić (od 86′ Lukić), Kurtović, Šorša, Škorić – Dugandžić, Barišić (od 65′ Mandić)
Trener: Ivica Kulešević

U nastavku pogledajte izjavu Matijaža Keka i Ivana Močinića nakon utakmice, a fotogaleriju pogledajte na ovom linku…