[FOTO] Derbi della Učka pripao Rijeci – Pobjednom protiv Istre do vrha tablice HNL

Uskoro objavljujemo veliku fotogaleriju…

Rijeka – Nogometaši Rijeke su u utakmici 20. kola HNL-a na Rujevici pobijedili Istru s 1:0 i tako pobjedom zaključili polusezonu. Bila je to 999. utakmica Rijeke u Prvoj HNL i 454. pobjeda.

Igrala se 82. minuta utakmice, nakon jednog pogrešnog dodavanja nogometaša Istre, Murić je uzeo loptu i sjajno proigrao Obregona koji je pobjegao gostujućoj obrani i poentirao – 1:0.

Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, samo minutu nakon gola jedna duga lopta preletjela je Smolčića, ali Labrović je bio na oprezu i odnio je loptu.

Rijeka je do drugog gola mogla u 85. minuti. Murić je ubacio iz slobodnog udarca, Krešić prenio loptu, a udarac glavom Čerina otišao je uz vratnicu.

Iako Rijeka nije odigrala najbolju utakmicu, kad se sumira svih 90 minuta, može se reći da je zasluženo pobijedila. Momčad Gorana Tomića bila je bolji rival, imala je više šansi, puno veći posjed, inicijativu. Ipak, jedna krasna asistencija Roberta Murića i dobra reakcija Obregona bili su dovoljni za veliku pobjedu.