windsurfing_volosko_open_2016_regata_preluk_1_01

Ukupno 26 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Srbije u dva dana odjedrilo je pet jedrenja po tramontani snage 15 – 25 čvorova. Veliku fotogaleriju koju smo snimili ‘s gumona’ pogledajte na ovom linku

windsurfing_volosko_open_2016_regata_preluk_6_01

Volosko – Prošlog vikenda na regatnim poljima ispred Voloskog održana je regata u jedrenju na dasci – windsurf kategorija slalom pod nazivom ‘Volosko Open 2016.’

Atraktivno natjecanje, koje je održano u organizaciji kluba Društvo sportova na moru “Volosko” – Sekcije jedrenja na dasci, privuklo je 26 natjecatelja koji su imali prilike pokazati svoje vještine na odličnoj tramontani jačine 20 čvorova.
.

windsurfing_volosko_open_2016_regata_preluk_8_01

Enrico Marotti (DSNM Volosko) bio je najuspješniji oba dana regate i zasluženo se okitio zlatnim odličjem. Drugo mjesto osvojio je Slovenac Jan Kosmina (Bum Koper), a treće Marko Sekulić (KJD Zagreb).

Najbolji junior bio je Luka Martin Ličanin (BUM Koper) koji je u ukupnom poretku zauzeo osmo mjesto, dok se na 20 mjesto plasirala Vedrana Brnčić (DSNM Volosko) jedina natjecateljica regate ‘Volosko Open 2016.’
.

windsurfing_volosko_open_2016_regata_preluk_01

– Svi natjecatelji su bili puni dojmova i pozitivne vibre koja se osjetila na proglašenju. Vozio se downwind slalom po regatnom polju koje je odlično složila ekipa Marotti. Ovogodišnja regata bila je vrlo sadržajna i odlično uparena sa SUP regatom u klupskoj režiji. Sve skupa puna dva dana sporta, zabave i druženja u najljepšem ambijentu. Zahvaljujemo takmičarima i svima koji su pomogli realizirati da se ova manifestacija digne na još jednu višu razinu, poručili su organizatori po završetku regate.