Podizanje pehara uz taktove antologijske ”We are the champions“ zasigurno je izborniku Tucku bilo znak da se nakon napornog turnira i odlične igre njegovih igrača može barem malo opustiti, ali vrlo brzo ih očekuju pripreme za predstojeće Europsko prvenstvo koje se u srpnju odigrava u Barceloni. Veliku fotogaleriju s finala pogledajte na ovom linku

Rijeka – Desetogodišnji natjecateljski ciklus od 2007. godine i zlata iz Melbourna završio je 2017. zlatom iz Budimpešte. Novi desetogodišnji ciklus započeo je u Rijeci povijesnim osvajanjem premijernog Len Europa Cupa kao najava svijetle budućnosti hrvatskog reprezentativnog vaterpola. Velika čast, ali i odgovornost ukazana dodjelom organizacije Hrvatskom vaterpolo savezu, a podredno tome i vrijednim sportskim djelatnicima Primorja začinjena je osvajanjem turnira pred mnogobrojnom riječkom publikom koja je svojim bodrenjem podsjetila na ne tako davne dane kada su riječki vaterpolisti osvajali naslove i punili klupske vitrine.

U sastav Hrvatske, nakon jedne utakmice prisilne pauze vratio se kapetan Andro Bušlje. Upravo je on i strijelac pogotka za vodstvo nakon što su ga Španjolci pustili da se približi golu, a on nakon nekoliko zamaha laganim lobom poentira. Izbornik Španjolske odlučio se za agresivnu obranu gotovo preko cijelog terena, što je posljedično dovelo do velikog broja isključenja njegovih igrača. Nakon jedne takve situacije Loren Fatović postiže pogodak. Bio je to njegov prvi gol od kako se na kraju pokazalo njegovih šest. Furia svoj prvi pogodak postiže pred kraj četvrtine preko Pegada.

U drugoj četvrtini Fatović koji je očigledno nastavio tamo gdje je stao u posljednjoj četvrtini protiv Srbije postiže gol za 3:1. Španjolci nakon toga mini serijom od 2:0 dolaze do prvog poravnanja na utakmici. U maniri svog oca, legendarnog Elvisa Fatovića, mladi Loren iz lijevog krila pronalazi pukotinu u protivničkoj obrani i postiže gol za ponovno vodstvo Hrvatske. Nakon toga igra se gol za gol. Strijelci za Španjolsku su bili Larumbe i Mallarach, dok su se insprirani Garcia i sveprisutni Fatović pobrinuli da na veliki odmor Hrvatska ode s minimalnom prednošću od 6:5.

Treća četvrtina protekla je u obrambenoj rapsodiji naših reprezentativaca. Ono što bi i prošlo prema golu, maestralni Bijač ne bi dozvolio da uđe. Uz takvu obranu otpustile su se i kočnice u napadu, te je Španjolce u tim trenucima od potopa spasio problem u realizaciji kreiranih šansi. Na kraju četvrtine semafor je označavao 9:6 zahvaljujući pogocima Fatovića, Jokovića i Vukičevića odnosno Munarriza sa španjolske strane.

Tračak nade Španjolcima daje Munnariz svojim zgoditkom za 9:7 odmah na otvaranju posljednje dionice utakmice. Da bi se izbjegli stresovi kao u utakmici sa Srbijom Vrlić poentira za 10:7, a nedugo zatim nakon konfuznosti u španjolskoj obrani Vukičević postiže svoj drugi pogodak za 11:7. Španjolci se ipak ne predaju te dvama uzastopnim golovima nakon igrača više, prvo Mallarach pa onda i Ortega smanjuju na 11:9. Kako bi publika mirno i zasluženim ovacijama popratila zadnju minutu utakmice zaslužan je pogađajte tko – Loren Fatović svojim šestim pogotkom za konačnih 12:9, Španjolce primiruje, a svoje suigrače i navijače diže na noge i započinje veliko slavlje.

Podizanje pehara uz taktove antologijske ”We are the champions“ zasigurno je izborniku Tucku bilo znak da se nakon napornog turnira i odlične igre njegovih igrača može barem malo opustiti, ali vrlo brzo ih očekuju pripreme za predstojeće Europsko prvenstvo koje se u srpnju odigrava u Barceloni. Barakude su od lovaca, trijumfima na posljednjim natjecanjima postale lovine te sada s ulogom favorita pristupaju natjecanjima. Igra koju su pružili na ovom natjecanju, iako lišeni pomoći Sandra Sukna ulijeva povjerenje te objektivna očekivanja da ćemo ovo ljeto ponovno uživati i s ponosom pratiti nastup naših vaterpolista.