– Istaknuo bih obranu koja je vrlo pokretljiva i nadam se da će tako i potrajati. Sada nam predstoji borba sa Srbijom za prvu poziciju u skupini kako bi nastupali u nedjeljnom finalu. Uvijek damo sve od sebe pa će tako biti i danas, dodao je Maro Joković. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – U skladu s najavom Anđela Šetke o čvrstoj obrani koja automatski pruža i niz solucija u napadu, vaterpolisti Hrvatske odigrali su utakmicu protiv reprezentacije Crne Gore. Podatak o 5 primljenih golova kroz cijelu utakmicu govori o koncentraciji i kvaliteti obrambene izvedbe igrača Ivice Tucka.

Uvodne minute su bile poprilično oskudne događanjima. Na vratima Crne Gore s nekoliko izvrsnih obrana istaknuo se Lazović, tako da smo prvi gol dočekali dvije minute prije kraja prve četvrtine. Efektno s vanjske pozicije pogodio je Garcia. Odmah u sljedećem napadu, igrači Vladimira Gojkovića griješe te Fatović odlazi u kontra napad, biva zaustavljen prekršajem te brzom realizacijom igrača više, Vukičević povisuje na 2:0. U tim trenucima Crnogorci izgledaju prilično dezorijentirano te nakon izrađene akcije s igračem više, Joković povisuje na 3:0. Doslovno u zadnjoj sekundi četvrtine, Spaić postiže prvi zgoditak za Crnu Goru.

Druga četvrtina započinje atraktivnim zgoditkom Draška Brguljana s desetak metara, no već u sljedećem napadu nakon isključenja Čučkovića, Joković pogađa za 4:2. Potez utakmice djelo je Lorena Fatovića koji nogom prebacuje loptu preko Ivovića, koji ga zaustavlja prekršajem te nakon toga Joković kažnjava Crnogorce i rezultat na semaforu na kraju druge četvrtine je visokih 5:2.

U trećoj četvrtini „deja vu“ – ponovno u prvom napadu pogodak za Crnu Goru s velike udaljenosti, ali sada je strijelac Aleksandar Radović. Odgovor je ubrzo uslijedio te Vrlić, Fatović i na kraju Joković podižu rezultat na 8:3. Svakako vrijedi pohvaliti aktivnu igru u pozicijskom napadu iz kojeg proizlazi velik broj izrađenih situacija za postizanje zgoditka. Do kraja četvrtine za Crnu Goru dva puta se u listu strijelaca upisuje Đurđić, dok za Hrvatsku Vukičević postiže još jedan gol.

Vrlo visok tempo u prve tri četvrtine odrazio se na igru u posljednjoj četvrtini. Kao da su izbornici Tucak i Gojković odlučili primiriti tempo te energetski sačuvati igrače za iduće utakmice koje slijede već danas. Jedini zgoditak u četvrtini postiže Buljubašić dalekometnim udarcem za konačnih 10:5. Za zanimljiviji kraj utakmice, pobrinuli su se Bušlje s hrvatske i Spaić s crnogorske strane. Nakon jednog duela, došlo je do pokušaja fizičkog obračuna te su u kratkom vremenu igrači s obiju klupa završili u bazenu, no strasti su se ubrzo smirile. Epilog svega je isključenje s pravom zamjene kapetana Andre Bušlje, no s obzirom na okolnosti, vrlo vjerojatno neće biti suspendiran za sutrašnju utakmicu protiv reprezentacije Srbije koja se igra od 19 sati.

– Prava čvrsta utakmica s čvrstim obranama. Od početka smo pokazali da smo bolja ekipa. Ovakva utakmica se očekivala, bili smo spremni na njihovu agresivnost te smo svojim jačim angažmanom odgovorili na njihovu igru, kazao je Jerko Marinić Kragić.

– Prije svega, rekao bih da je ovo bila jako naporna i fizički iscrpljujuća utakmica. Još kad se na to nadoda zgusnut raspored utakmica, ni kvaliteta vaterpola niti u jednoj utakmici nije na nivou. Unatoč svemu, možemo biti zadovoljni prvim djelom današnje utakmice, a drugim ipak malo manje. Istaknuo bih obranu koja je vrlo pokretljiva i nadam se da će tako i potrajati. Sada nam predstoji borba sa Srbijom za prvu poziciju u skupini kako bi nastupali u nedjeljnom finalu. Uvijek damo sve od sebe pa će tako biti i danas, dodao je Maro Joković.

Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Utakmica 2. kola SUPER FINAL LEN EUROPA CUP grupa B : Hrvatska – Crna Gora 10:5 (3:1, 2:1, 4:3, 1:0)