VIDEO/FOTO Fantastična atmosfera na krcatoj Rujevici povela Hrvatsku do preokreta i plasmana na Euro @ Rijeka

Atmosferu s tribina i terena pogledajte u našoj velikoj fotogaleriji!

Rijeka – Hrvatska nogometna reprezentacija izborila je nastup na Europskom prvenstvu iduće godine, a uz glasnu podršku s tribina Rujevice Luka Modrić i kolege nadigrali su Slovačku i preokretom u drugom dijelu uzeli puni plijen.

Posljednja kvalifikacijska utakmica naše reprezentacije u ovom ciklusu otpočetka je pokazala da Hrvatska ima veću kvalitetu od protivnika, no i da Slovačka jako dobro može zatvoriti puteve prema svom golu, a sve lopte koje su se probile kroz gustu obranu suvereno je hvatao vratar Dubravka.

Dok su u obrani odlijevali hrvatskom pritisku, u napadu su Slovaci svoju priliku tražili u kotra-napadima, a upravo iz jedne takve situacije stigli su u vodstvo. Opasni Robert Boženik utrčao je između hrvatskih stopera i ubacivanje Lobotke s lijeve strane lako pospremio u Livakovićevu mrežu.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, no u drugom dijelu promijenila se perspektiva domaće momčadi, a ključan potez izbornik Dalić odigrao je uvevši Brekala u igru umjesto Rebića. Vrlo brzo, u 56. minuti, nakon što je Perić osvojio loptu na sredini terena, Nikola Vlašić sjurio se prema slovačkom šesnaestercu i neobranjivo poentirao za izjednačenje.

Već četiri minute kasnije, Petković je glavom pogodio mrežu nakon ubacivanja Luke Modrića iz kornera, potvrdivši tako i rezultatski dominaciju Hrvatske na terenu. Da vatreni više ne moraju brinuti zbog mogućnosti da Euro neće vidjeti pobrinuo se gostujući igrač Robert Mak, koji je nakon nepotrebnog prekršaja na sredini terena na Brekalu dobio drugi žuti karton i ostavio Slovačku s 10 igrača na terenu.

Brojčanu prednost u novi pogodak pretvorio je Ivan Perišić, nakon fantastičnog prodora i ubacivanja Borne Barišića iz poluvoleja je zatresao mrežu Slovačke i postavio konačnih 3:1 u 74. minuti.

Atmosferu s tribina i terena pogledajte u našoj fotogaleriji!

Fantastična Atmosfera Na Krcatoj Rujevici Povela Hrvatsku Do Preokreta I Plasmana Na Euro

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank