hnk_lovran_nk_losinj_2013 (13)

Gostovanje na Lošinju protiv do jučer nepobjedivog domaćina za plavo žute predstavljao je pravi test mogućnosti i dosega ovogodišnje ekipe. Zahuktali Lovran prvenstvo nastavlja domaćom utakmicom protiv Zameta u nedjelju, 27. listopada. Utakmica na Lokvi počet će u 15 sati.

Lovran – Orila se sinoć pjesma u autobusu i na trajektu kojim su se nogometaši Lovrana vraćali sa utakmice protiv lidera Lošinja. Igrači Vanje Petrovića jučerašnjom su gostujućom pobjedom ne samo ”skinuli“ Lošinjski skalp nego su se direktno uključili u ravnopravnu borbu za prvo mjesto ljestvice.

Gostovanje na Lošinju protiv do jučer nepobjedivog domaćina za plavo žute predstavljao je pravi test mogućnosti i dosega ovogodišnje ekipe. Ubrzo nakon početka utakmice, već u 4. minuti gosti preko Abrama dolaze u vodstvo; lijep solo prodor lovranska je sedmica završila preciznim udarcem sa dvadesetak metara u donji desni kut Chinchele za 0:1.

hnk_lovran_nk_losinj_2013

Nakon ranog vodstva gostiju igra se rasplamsala pa su okupljeni gledatelji mogli gledati lijepu i atraktivnu utakmicu dviju momčadi koje znaju igrati napadački nogomet. U 10. minuti Jurić je iz slobodnog udarca iz velike daljine testirao domaćeg vratara koji se morao dobro namučiti ne bi li izvadio loptu ispod grede. Najbolju situaciju domaći su imali u 42.minuti kada je iz slobodnog udarca iskosa Babić uputio oštar udarac u gužvu no jučer zapaženi Vukić lijepom je paradom spasio mrežu Lovrana.

Drugo poluvrijeme također je donijelo lijep i zanimljiv nogomet na obje strane sa puno borbenosti i trke.
U 56.minuti gosti su u prilici za povećaje vodstva; u dobru je priliku gurnut mladi Milardić kojem Chinchela skida zicer, lopta se odbija u noge Abramu koji iskosa sa lijeve strane oštro puca u vanjski dio mreže. Samo minutu nakon toga domaći ne iskorištavaju svoju priliku utakmice; ubačena lopta sa lijeve strane u kaznenom prostoru pronalazi Jerneića čiji udarac glavom čudesnim refleksom brani Vukić i odbija loptu u korner. U 60.minuti Milardić je neoprezno i oštro startao na domaćeg vratara Chinchelu. Domaći vratar nakon starta skočio je na mladog napadača Lovrana i pokušao se fizički obračunati sa njim.

Epilog ove situacije bio je samo žuti karton za Milardića dok je vratar Lošinja prošao i bez javne opomene. Do kraja utakmice nogometaši su Lošinja pokušali na sve načine postići izjednačujući pogodak no unatoč ofenzivnoj igri i velikom pritisku na mladog suca Bogičevića nisu uspjeli pa su lovranci sa igrališta u Čikatu odnijeli puni plijen.

Zahuktali Lovran prvenstvo nastavlja domaćom utakmicom protiv Zameta u nedjelju, 27. listopada. Utakmica na Lokvi počet će u 15 sati.

NK LOŠINJ – HNK LOVRAN 0:1 (0:1)
Glavni sudac: Davor Bogičević, pomoćnici: Tomi Veljačić i Igor Čepić
Strijelci: Abram 5′
Žuti kartoni: Krajina, Jerneić (NK Lošinj), Periša, Konić, Milardić, Čavka (HNK Lovran).

NK Lošinj: Chinchela, Mrvac (od 78. Baljak), Pilčić, Jergović, Viskić, Krajina, Gršković, Nestić (od 46. Jerneić), Martuslović, Babić, Kauzlarić.

HNK Lovran: Vukić, Miculinić, Periša, Zgodić, Klindić, Habalija, Abram (od 58. Kaligarić), Konić (od 90. Marinčić), Milardić (od 74. Rupčić), Čavka (od 90. Matak), Jurić.