hnk_lovran_nk_rjecina_2013

Valja napomenuti da je ova utakmica imala i humanitaran karakter budući da je sav prihod od ulaznica te od prodaje klupskih majica i suvenira namijenjen malom Eriku Marčeti za troškove liječenja zloćudne bolesti.

Lovran – Utakmica posljednjeg, 26. kola Prve županijske nogometne lige između Lovrana i Rječine odigrala se ove nedjelje na lovranskoj Lokvi. Nogometaši Vanje Petrovića uspjeli su u posljednjem kolu svojim navijačima pokloniti pobjedu protiv Rječine i tako na najljepši mogući način zaključiti još jednu uspješnu sezonu u 1.ŽNL.

Lovranci su od samog početka utakmice gostima nametnuli svoj stil igre te su kroz posjed igre i povezanu pas igru stvarali prilike pred vratima Rječine. Domaći dolaze u vodstvo već u 8. minuti; dugu dijagonalu ”s očima“ poslao je Jurić koji na drugoj strani nalazi Abrama koji lijepo prima loptu i rutinski vara Forgića za 1:0.

hnk_lovran_nk_rjecina_2013_1

Nakon primljenog pogotka gosti dolaze do zraka i u 19.minuti dolaze do izjednačenja; skraćeni korner sa desne strane izvodi Jerić, ubacuje oštru loptu pred vrata Bradičića gdje Vertel glavom skreće loptu u vlastitu mrežu za 1:1. U 26.minuti Jurić dugom loptom još jednom pronalazi ovoga puta Starčića koji uspijeva prebaciti gostujućeg vratara no sigurni pogodak pravovremenom intervencijom sprečava Kuljanac. U 31.minuti gosti prijete preko Bure koji nije iskoristio lijepo proigravanje Marohnića i u situaciji 1 na1 protiv Bradičića promašuje okvir vratiju.

U 38. minuti novi pogodak za domaće; Konić preciznim pasom pronalazi Abrama koji ovoga puta sa lijeve strane izlazi pred Forgića i efektnim udarcem smješta loptu u suprotni kut za novo vodstvo plavo-žutih.

Drugo poluvrijeme ponudilo je okupljenim gledateljima nešto skromniju igru barem što se prigoda tiče. Igralo se uglavnom između dvaju kaznenih prostora a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši Lovrana ovom su pobjedom zaključili još jednu natjecateljsku sezonu u najvišem rangu županijskog nogometa te su na kraju zauzeli vrlo dobro 4. mjesto te sa najboljom obranom u ligi. Također valja istaknuti i činjenicu da je ekipa Lovrana čiju okosnicu čine domaći igrači ponikli u klubu u društvu Lošinja, Cresa i Borca sa kojima se do posljednjeg kola borila za vodeća mjesta, momčad sa daleko najmanjim budžetom čime je ovaj uspjeh još i veći.

hnk_lovran_nk_rjecina_2013_2

Na kraju valja napomenuti da je ova utakmica imala i humanitaran karakter budući da je sav prihod od ulaznica te od prodaje klupskih majica i suvenira namijenjen malom Eriku Marčeti za troškove liječenja zloćudne bolesti. Tradicionalna revijalna triangolo utakmica između svih uzrasta HNK Lovrana i navijača plavo-žutih održati će se iduće subote, 08. lipnja na Lokvi. Sva prikupljena sredstva također će se donirati malome Eriku i njegovoj obitelji.

HNK Lovran – NK Rječina 2:1 (2:1)
Igralište: Lokva