hnk_lovran_nk_cres_2013_j

Igrala se 60. minuta kada je domaće u vodstvo doveo njihov kapetan Kaligarić; solo akcijom iz igre je izbacio trojicu gostujućih braniča. sjurio se prema golu, zaobišao vratara Zmajlu i rutinski pospremio loptu u praznu mrežu za 1:0. Fotogaleriju pogledajte u nastavku teksta.

Lovran – Momčad HNK Lovrana ovogodišnje je nadmetanje u Prvoj Županijskoj nogometnoj ligi otvorila ove nedjelje na svojoj Lokvi. Momčad Vanje Petrovića uspjela je tek u finišu neizvjesne i borbene utakmice savladati goste koji su se bez zamjena hrabro borili do samog kraja utakmice.

hnk_lovran_nk_cres_2013_j_1

Prvo poluvrijeme utakmice uglavnom je proteklo u igri između dvaju kaznenih prostora sa dosta pogrešaka na obje strane. Od prilika valja izdvojiti dobru kombinaciju gostiju u 18.minuti koji su nakon slobodnog udarca izveli uigranu akciju koja je u šansu izbacila Kosa koji dobro puca pokraj Vukićeve lijeve stative. Domaći su imali nekoliko udaraca iz daljine no ipak se na odmor otišlo sa rezutatom od 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto žustriju i kokretniju igru sa obje strane. Blagu terensku inicijativu ostvarili su nogometaši Lovrana koji su uspjeli posjed lopte na sredini terena pretvoriti u prilike koje su im na kraju i donijele golove i pobjedu.

Dobru priliku u 49.minuti propustio je Abram kada nakon slobodnog udarca opasno puca tik uz lijevu vratnicu Zmajlinog gola. Samo tri minute kasnije opet je Abram bio u glavnoj ulozi, protunapad sa desne strane okončao je još jednim opasnim udarcem koji nažalost domaćih navijača opet nije išao u okvir gola.

Samo dvije minute kasnije gosti izjednačavaju rezultat; Dukić je dugo vukao kontru po sredini terena, lijepo je dodao na lijevu stranu do Perčića koji je lijepim udarcem sa šesnaestak metara pogodio sam donji lijevi kut Vukićevog gola za 1:1.

Nakon primljenog gola plavo žuti pojaćavaju tempo i nižu prilike i samo je pitanje vremena bilo kada će opet kapitulirati gostujuća obrana. Dogodilo se to u 84.minuti iz jedanaesterca koji je glavni sudac Vučetić dosudio nakon igranja gostiju rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrože kazne bio je Abram koji je u jednu stranu poslao Zmajlu a u drugu plasirao loptu za konačni rezultat 2:1.

Momčad Vanje Petrovića u drugom kolu prvenstva ide na noge Borcu iz Bakra. Utakmica će se igrati u nedjelju, 8.rujna u 17 sati.

HNK LOVRAN – NK CRES 2:1 (0:0)
Strijelci: Kaligarić 60′ (1:0), Perčić 62′ (1:1), Abram 84′ (11m) (2:1)
Žuti kartoni: Perčić, Kos, Tomić (NK Cres)
Glavni sudac: Mario Vučetić, pomoćnici: Slaven Matuzalem i Đulijano Kulaš

HNK LOVRAN: Vukić, Ribarić, Zgodić, Periša (od 46.Miculinić), Abram, Konić (od 20.Habalija), Jovanović (od 46.Starčić), Kaligarić (od 65.Rupčić), Jurić, Vertel, Hlanuda

NK CRES: Zmajla, Velčić, Klanjac, Dukić, Morić, Erić, Kos, Tomić, Perčić, Vuković, Kalčić