Usprkos objektivnim poteškoćama Lovranci su uspjeli izbjeći poraz, a da je bilo malo više snage i koncentracije mogli su kući i sa sva tri boda. S druge strane domaća je momčad borbenom i požrtvovnom igrom zaslužila bod koji je isto tako lako mogao biti pretvoren u sva tri.

Rab / Lovran – Krasno sunčano i toplo vrijeme dočekalo je nogometaše Lovrana na drugom ovosezonskom otočnom gostovanju. Utakmicu na Rabu protiv istoimenog domaćina momčad Vanje Petrovića dočekala je prilično oslabljena neigranjem čak 6 prvotimaca.

Usprkos objektivnim poteškoćama Lovranci su uspjeli izbjeći poraz a, da je bilo malo više snage i koncentracije mogli su kući i sa sva tri boda. S druge strane domaća je momčad borbenom i požrtvovnom igrom zaslužila bod koji je isto tako lako mogao biti pretvoren u sva tri. Dakle okupljeni su gledatelji na igralištu Blato jučer mogli vidjeti zanimljivu i izjednačenu utakmicu koja je solidno vođena sudačkom trojkom Jakovac, Tadić i Martinović mogla otići na bilo koju stranu.

Početak utakmice protekao je u ispitivanju protivničkih snaga. Lovranci bolje ulaze u susret i ubrzo nameću laganu terensku inicijativu koju su prekidali domaći protuudari iz kontri. Prva prilika na utakmici zbila se u 10.minuti kada Abram iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara testira domćeg vratara Kaštelana no lopta odlazi tik pored lijeve vratnice u gol-aut. 14. minuta donosi novo uzbuđenje pred vratima Raba; dubinsku loptu ”sa očima“ Abrama prima Starčić koji sam izlazi na istrčalog Kaštelana no u izglednoj situaciji zamalo promašuje priliku za vodstvo gostiju.

U 15. minuti bude se domaći; odbijenu loptu glavom sa 18-tak metara zahvaća Toni Buza-Vidas no ne uspijeva u svom naumu da prebaci istrčalog Bradičića koji sa lakoćam hvata loptu. Šotić u 27. minuti sa ruba kaznenog prostora testira Bradičića oštrom prizemnom loptom no vratar Lovrana uspješno hvata neugodnu loptu. U 30. minuti još jedan pokušaj Raba iz daljine; ovoga puta Bruno Ivić puca sa 25 metara, lopta pada tik ispred Bradičića no uspješna intervencija čuva ”nulu“ na semaforu. U 32. minuti Lovran dolazi u vodstvo preko ”starogradske veze“; Starčić daje loptu u prostor na desni bok za jučer raspoloženog Rupčića koji oštrom niskom loptom u kaznenom prostoru pronalazi Abrama koji rutinski posprema loptu u mrežu za 0-1.

Uzbuđenja se nastavljaju nizati kao na traci pa tako već u 44.minuti gosti imaju lijepu priliku za povećanje vodstva; dubinsko proigravanje Duvnjaka za Starčića kojeg u duelu 1na1 ruši domaći vratar Kaštelan, a glavnom sucu Jakovcu nije preostalo ništa drugo doli pokazati na bijelu točku. Inače sigurnom egzekutoru jedanaesteraca Koniću, Kaštelan lijepom paradom vadi loptu iz lijevog kuta vratiju na oduševljenje domaćih navijača. Obranjeni jedanaesterac diže domaće nogometaše koji do odmora uspijevaju izjednačiti; u 45.minuti prodor po lijevom boku završava oštrim centaršutem u kazneni prostog gdje lopta pogađa Vertela, mijenja smjer i završava iza leđa nemoćnog Bradičića za 1-1.

Početkom drugog poluvremena domaći ostaju sa igračem manje na terenu; nakon udaranja Zgodića koji je u tom trenutku ležao na travnjaku sankcioniran drugim žutim a samim time i crvenim kartonom biva domaći branič David Beg. Brojčani hendikep kao da je dodatno motivirao Rabljane koji ubrzo dolaze u vodstvo; Miculinić klizećim startom u šesnaestercu ruši Šotića koji pada, a Jakovac opet pokazuje na bijelu točku, ovoga puta za momčad Raba. Siguran realizator najstrože kazne u 58.minuti za domaće bio je Nenad Buza-Vidas koji time dovodi Rab u vodstvo od 2-1.

Nakon primljenog gola, Lovranci u nedostaku snage prepuštaju sredinu terena domaćima koji su u tom periodu bila bolja momčad na terenu. Pritisak Raba urodio je i pogođenom vratnicom u 60.minuti nakon ubačaja na drugu stativu. Samo minutu kasnije Lovranci uzvraćaju kada nakon proigravanja Zgodića Starčić sa desne strane oštro tuče a sigurni pogodak zaustavlja Kaštelanova vratnica.

U 62. minuti Abram nakon lijepog prodora ulazi u kazneni prostor no prizemni udarac zamalo promašuje vrata domaćih. U 76. minuti slobodan udarac Žentila Bradičić paradom vadi iz rašlji i drži svoju momčad u kakvom-takvom priključku. Lovran poravnava u 85. minuti. Duvnjak iz kornera lukavim pasom na rubu šesnaesterca pronalazi Konića koji se lažnjakom oslobađa čuvara i preciznim plasiranim udarcem sa 16 metara gađa sam kut Kaštelanova gola za konačnih 2-2.

U sudačkoj nadoknadi nakon kornera domaćih, oštar udarac glavom sa desetak metara Bradičić bravuroznom refleks intervencijom brani i svojoj momčadi osigurava vrijedan bod.

Lovranci sa Raba odlaze sa zasluženim bodom koji je utoliko vrijedniji jer je izboren bez šestorice prvotimaca. Također valjalo bi izdvojiti uspješan debi mladog Tominića koji je hrabrim nastupom uspješno popunio rupu na lijevoj strani obrane Lovrana.

Sljedeći prvenstveni ispit momčad Vanje Petrovića imati će u nedjelju, 23.ovog mjeseca u Lovranu protiv Muna.

Igralište Blato
Gledatelja: 100
Sudac: Valentin Jakovac (Rijeka)
Pomoćnici: Tadić (Rijeka) i Martinović (Kastav)
Strijelci: 0:1 Abram (32′), 1:1 Šotić (45′), 2:1 N. Buza-Vidas (58′-11m), 2:2 Konić (85′)
Žuti kartoni: Ivče, B. Ivić (Rab). Crveni karton: Beg (54′-udaranje suparničkog igrača)

NK Rab: Kaštelan, Žentil, Beg, Sendić, T.Ivić, B.Ivić, Živković (od 78.Lekaj), T.Buza-Vidas (od 56.Dumičić), N.Buza-Vidas (od 62.Kaćanski), Ivče, Šotić

HNK Lovran: Bradičić, Tominić (od 75.Ognjenović), Zgodić, Miculinić, Mujakić, Duvnjak, Konić, Abram, Starčić, Vertel, Rupčić