zupanijski_kup_lovran_mune_2013

U očekivanju ždrijeba sljedećeg protivnika u Županijskom kupu, nogometaši Lovrana nastavljaju sa pripremama za novu sezonu koja počinje 1.rujna na Lokvi utakmicom protiv Cresa.

Lovran – Nogometna je sezona na lovranskoj Lokvi i ove godine otvorena nastupom u Županijskom kupu. Nogometaši Vanje Petrovića u prvom su kolu kupa ugostili momčad Muna. Subotnji ogled starih rivala na Lokvi vodila je sudačka trojka u sastavu Jakovašić, Kulaš i Šajina a utakmica je po lijepom i sunčanom vremenu odigrana pred 50-tak gledatelja.

Domaći su nogometaši od prve minute krenuli agresivno i angažirano te su vrlo brzo uspostavili terensku inicijativu koja je ubrzo urodila plodom. U 30. minuti domaći dolaze u vodstvo; Abram je sa dvadesetak metara uputio oštri udarac koji Ružić odbija na nogu dobro postavljenog Janjetića koji iz blizine zabija prvi ovosezonski gol za plavo-žute.
Drugo poluvrijeme novim su pogotkom otvorili domaći; dugu preciznu loptu Jurića dobro je ispratio Matovina te je ispred gostujućeg vratara glavom poslao u praznu mrežu za 2:0.

zupanijski_kup_lovran_mune_2013_1

Dvije minute nakon toga svoju su najbolju priliku propustili gosti; greška obrane Lovrana u priliku je gurnula Kamenara koji sa petnaestak metara puca ali samo u dobro postavljenog Vukića. Dobru priliku za povećanje vodstva u 64. je minuti propustio Miculinić; nakon odlično izvedenog kornera Jurića iz blizine glavom puca pored gola.
Posljednju priliku na utakmici propustio je iskoristiti Abram koji na dodavanje Starčića sa lijeve strane puca pored Ružićevog gola.

HNK Lovran – NK Mune 2:0 (1:0)
Strijelci: Janjetić 30′ (1:0), Matovina 51′ (2:0)
Žuti kartoni: Kaligarić (HNK Lovran), Kovčalija, Pecman (NK Mune)
Glavni sudac: Paolo Jakovašić, pomoćnici: Đulijano Kulaš i Goran Šajina

HNK Lovran: Vukić, Jovanović, Hlanuda (od 46. Matovina), Miculinić, Konić, Abram, Janjetić (od 46. Starčić), Kaligarić, Jurić, Vertel, Ribarić (od 70. Rupčić)

NK Mune: Ružić, Šokčić, Cetina, Beni, Kovčalija, Grbac, Dramac, Kamenar, Stanić (od 61. Marmilić), Šneler, Pecman